TP-LINK TD W8970 - zaniżona prędkość synchronizacji

(hybrid) #1

Witam wszystkich.
Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś miał taki problem z owym routerem jak w temacie i czy go rozwiązał w jakiś sposób. Zakupiłem go z myślą zastąpienia wysłużonego już TD W8901G V3, lecz niestety prędkość synchronizacji mnie zupełnie nie satysfakcjonuje, gdzie jest zaniżona o około 2000kbps. Obecnie router pracuje w trybie WDS ze starym routerem. Ma ktoś może jakieś pomysły czym może być to spowodowane?
Pozdrawiam

(Marcin) #2

A jakieś wyniki, parametry linii na obydwóch urządzeniach (porównanie)? Firmware masz najnowszy jaki jest dostępny?

(hybrid) #3

Parametry porównywalne, jak nie identyczne. Oczywiście firmware najnowszy, zaraz wgrałem po podłączeniu routera. Najciekawsze jest to, że raz było dobrze, bo routery na modemie Trendchipa są znane z wyższej synchronizacji, kosztem stabilności, gdzie różnica wynosiła zaledwie około 400kbps, lecz teraz to już jest po prostu dziwne, że aż tak duża jest rozbieżność.
Sprawdzę jeszcze jutro oba routery i synchronizację, jak dalej tak będzie, to będę czekał na nowszą wersję firmware, może coś pomoże oraz zadzwonię na infolinię Netii po 22 i poproszę o zresetowanie portu, może tutaj jest błąd, ponieważ dzisiaj został mi zmieniony profil po raz kolejny na centrali, ping skoczył więc pewnie jestem w trybie Interleaved.
Jak ktoś ma pomysły co sprawdzić bądź zmienić, to proszę śmiało.
Pozdrawiam

(Marcin) #4

Tak jak pisałem bez porównania parametrów synchronizacji trudno coś więcej powiedzieć w twoim temacie.
.

(hybrid) #5

Proszę synchronizacja obu routerów oraz parametry. Gdzie jeszcze zaznaczę, po ponownej synchronizacji prędkość spada.

(Marcin) #6

Linie masz słabą więc W8970 obcina synchronizację aby nie generować błędów CRC takie jak widać na W8901g.
Spróbuj pokombinować w DSL Settings

Testowałem go u siebie ale linia jest ok i synchronizuje się poprawnie.

(hybrid) #7

Jestem tego świadom, że linię mam słabą. Bawiłem się ustawieniami w DSL Settings, bez skutku, tylko gorzej
Obecnie mam synchronizację 8900 na TD W8901G, to na TD W8970N mam 6900 (pierwsza synchronizacja w okolicach 7500). Miałem jeszcze TD W8950 na chipsecie broadcoma i różnica między nim, a TD W8901G była znikoma (w okolicach 400kbps, troszkę większe opóźnienia, ale potrafił trzymać wysoką synchronizację jak na tą długość linii), więc pasuje, aby TP-LINK w przyszłych wersjach firmware coś z tym zrobił. Jeszcze napisze do supportu TP-LINK'a i zobaczę co odpiszą.
Zresztą na mój rozum oczywiście, to centrala powinna obcinać prędkość synchronizacji, jak jest za dużo błędów lub są zbyt częste rozłączenia z tego powodu, a nie router, bo równie dobrze TD W8970 może zejść do poziomu ~6000kbps lub niżej (SNR margin nie skacze jak opętany). Tak wnioskuję z tego co napisałeś, lecz na początku podczas synchronizowania się routera z centralą, nie powinno być nie wiadomo jakiej ilości błędów, gdyż pojawiają się one w czasie połączenia, bądź się mylę. Jeszcze może być problem współpracy modemu ADSL z tym jaki jest na centrali.

PS. Jaką wersje posiadasz? Może dlatego są problemy, posiadam V1.2

(Marcin) #8

Dokładnie ta sama wersja v1.2
Moim zdaniem tak jest napisane oprogramowanie dla tego router że reaguje na dużą ilość błędów i słabą linię. Rzucę temat chłopakom z supportu niech się wypowiedzą.

(hybrid) #9

Jednym słowem dziwne. Może uda mi się pożyczyć od kogoś router ADSL i sprawdzę na kolejnym. W każdym bądź razie czekam na wiadomości z supportu.

(Marcin) #10

Support potwierdził moje przypuszczenia. Router obcina synchronizację aby nie generować błędów CRC - przyczyna to słaba (zaszumiona) linia.

(hybrid) #11

Dzięki za info, więc na słabe linie owy router jest do bani, no nic trzeba sprzedać i kupić coś zwykłego, bez modemu ADSL.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.