TP-LINK TD W8970 - zaniżona prędkość synchronizacji

Witam wszystkich.
Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś miał taki problem z owym routerem jak w temacie i czy go rozwiązał w jakiś sposób. Zakupiłem go z myślą zastąpienia wysłużonego już TD W8901G V3, lecz niestety prędkość synchronizacji mnie zupełnie nie satysfakcjonuje, gdzie jest zaniżona o około 2000kbps. Obecnie router pracuje w trybie WDS ze starym routerem. Ma ktoś może jakieś pomysły czym może być to spowodowane?
Pozdrawiam

A jakieś wyniki, parametry linii na obydwóch urządzeniach (porównanie)? Firmware masz najnowszy jaki jest dostępny?

Parametry porównywalne, jak nie identyczne. Oczywiście firmware najnowszy, zaraz wgrałem po podłączeniu routera. Najciekawsze jest to, że raz było dobrze, bo routery na modemie Trendchipa są znane z wyższej synchronizacji, kosztem stabilności, gdzie różnica wynosiła zaledwie około 400kbps, lecz teraz to już jest po prostu dziwne, że aż tak duża jest rozbieżność.
Sprawdzę jeszcze jutro oba routery i synchronizację, jak dalej tak będzie, to będę czekał na nowszą wersję firmware, może coś pomoże oraz zadzwonię na infolinię Netii po 22 i poproszę o zresetowanie portu, może tutaj jest błąd, ponieważ dzisiaj został mi zmieniony profil po raz kolejny na centrali, ping skoczył więc pewnie jestem w trybie Interleaved.
Jak ktoś ma pomysły co sprawdzić bądź zmienić, to proszę śmiało.
Pozdrawiam

Tak jak pisałem bez porównania parametrów synchronizacji trudno coś więcej powiedzieć w twoim temacie.
.

Proszę synchronizacja obu routerów oraz parametry. Gdzie jeszcze zaznaczę, po ponownej synchronizacji prędkość spada.

Linie masz słabą więc W8970 obcina synchronizację aby nie generować błędów CRC takie jak widać na W8901g.
Spróbuj pokombinować w DSL Settings

Testowałem go u siebie ale linia jest ok i synchronizuje się poprawnie.

Jestem tego świadom, że linię mam słabą. Bawiłem się ustawieniami w DSL Settings, bez skutku, tylko gorzej
Obecnie mam synchronizację 8900 na TD W8901G, to na TD W8970N mam 6900 (pierwsza synchronizacja w okolicach 7500). Miałem jeszcze TD W8950 na chipsecie broadcoma i różnica między nim, a TD W8901G była znikoma (w okolicach 400kbps, troszkę większe opóźnienia, ale potrafił trzymać wysoką synchronizację jak na tą długość linii), więc pasuje, aby TP-LINK w przyszłych wersjach firmware coś z tym zrobił. Jeszcze napisze do supportu TP-LINK'a i zobaczę co odpiszą.
Zresztą na mój rozum oczywiście, to centrala powinna obcinać prędkość synchronizacji, jak jest za dużo błędów lub są zbyt częste rozłączenia z tego powodu, a nie router, bo równie dobrze TD W8970 może zejść do poziomu ~6000kbps lub niżej (SNR margin nie skacze jak opętany). Tak wnioskuję z tego co napisałeś, lecz na początku podczas synchronizowania się routera z centralą, nie powinno być nie wiadomo jakiej ilości błędów, gdyż pojawiają się one w czasie połączenia, bądź się mylę. Jeszcze może być problem współpracy modemu ADSL z tym jaki jest na centrali.

PS. Jaką wersje posiadasz? Może dlatego są problemy, posiadam V1.2

Dokładnie ta sama wersja v1.2
Moim zdaniem tak jest napisane oprogramowanie dla tego router że reaguje na dużą ilość błędów i słabą linię. Rzucę temat chłopakom z supportu niech się wypowiedzą.

Jednym słowem dziwne. Może uda mi się pożyczyć od kogoś router ADSL i sprawdzę na kolejnym. W każdym bądź razie czekam na wiadomości z supportu.

Support potwierdził moje przypuszczenia. Router obcina synchronizację aby nie generować błędów CRC - przyczyna to słaba (zaszumiona) linia.

Dzięki za info, więc na słabe linie owy router jest do bani, no nic trzeba sprzedać i kupić coś zwykłego, bez modemu ADSL.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.