TP-Link TD-W8970 v1.2 - świeci tylko dioda Power

Witam,

Z nieznanych mi przyczyn z początku router tak jakby się wieszał. tzn. tracił połączenie z internetem ani też nie można było dostać się do jego ustawień (192.168.1.1) - wówczas wszystkie diody sobie świeciły, lecz nie sygnalizowały przepływu danych. Aby wróciło wszystko do normy, wystarczyło więc go wyłączyć i ponownie włączyć.

W późniejszym czasie, gdy znów zdarzyła się taka zawiecha, i trzeba było powtórzyć w/w proceder pojawił się problem z jego uruchomieniem. Ponieważ przez cały czas świeciła tylko dioda Power i urządzenie trzeba było kilka razy wyłączać i włączać, aż w końcu router zareagował poprawnie, mignęły wówczas poszczególne diody i rozpoczęła się synchronizacja itd.. Obecnie z 10-15-20 prób trzeba wykonać aż się włączy.

Widziałem w sieci opisywane podobne usterki, lecz wszystko kończyło się wymianą na nowy egzemplarz. Natomiast mój był użytkowany 24/h od 2013 roku, więc już dawno po gwarancji, a TP-Link z tego co widzę nie prowadzi naprawy pogwarancyjnej. Jakieś pomysły?

Miałem identyczne problemy, najpierw jednorazowo ale jak podłączyłem cały sprzęt sieciowy pod ups'a to co jakiś czas nie chciał się włączyć.
Ja poradziłem sobie tak, że oryginalny zasilacz zmieniłem na większy 2A i póki co dział bez problemu.

Spróbuję taki załatwić i zobaczymy czy i u mnie pomoże.
Z początku myślałem, że może się przegrzewa i zaczął nie wyrabiać z uwagi na to, że mam podpiętych trochę urządzeń, lecz odstawienie routera na przymusową przerwę nie przyniosło zamierzonych rezultatów.

Od kiedy korzystasz na tym mocniejszym zasilaczu?

Ok. 9 miesięcy, wi-fi strasznie świrowało mi, ale przez to wyłączyłem a podłączyłem acess pointa w bardziej centralnym miejscu, żeby mieć wszędzie dobry zasięg bez zmieniania miejsca głównego routera.

Problemy z wi-fi zaczęły się odkąd przypisałem mac'ki do stałych adresów lub gdy w sekcji network zaznaczyłem Enable Fullcone NAT: Enable SPI Firewall: już nie pamiętam genezy problemów dlatego wifi na ap przeniosłem.