Tp link td-w8970 problem z zasięgiem wifi

witam,
mam taki sam problem z wifi... mianowicie działa tak słabo, że można działać na wifi generalnie w jednym pomieszczeniu... nie pomaga kompletnie żadne ustawienie... zmiana kanałow, prędkośći wifi etc.... i moje pytanie jest następujące: znalazłem na stronie UK nowy firmware http://uk.tp-link.com/support/download/?model=TD-W8970&version=V1#tbl_j TD-W8970_V1_141008_UK w opisie jest napisane że pasuje do wersji For TD-W8970 V1 ... czy ktoś próbował jak sie spisze z tym FW ?
pozdr.
Polano

Wydzieliłem z poprzedniego tematu. CHACA

Co do problemu zacząłbym od sprawdzenia sieci bezprzewodowej programem inSSIDER czy nie ma zakłóceń.Odnośnie podanego przez ciebie linka do firmaware nie ma przy nim opisu co daje lub co naprawia,a pisze tylko,że jest do V1 routera,ale jak dla mnie to oprogramowanie z podanego linka jest jest wyłącznie dla routerów działających na internecie oferowanym wyłącznie w Anglii,bo na polskiej stronie TP-Link najnowsze oprogramowanie do tego routera jest z 13.06.2014: http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TD-W8970_V1_140613.zip wgraj bo nie napisałeś jaką wersje firmware masz do tego routera.

Posiadam ten router i muszę napisać, że zasięg ma świetny. W bloku łapie mi 2 piętra niżej (1 kreska). Coś musisz mieć skopane w konfiguracji. Transmit Power: masz na 100% ?Jak wykonasz aktualizację oprogramowania to przywróć ustawienia fabryczne.

Też testowałem zasięg router i nie było problemów:

Oczywiście musisz brać też pod uwagę uszkodzony egzemplarz

router ma firmware z 13.06.2014. z inSSIDER-a wnioski, że nie ma większych zakłuceń... mieszkam w domu jednorodzinnym więc najbliższy sąsiad kilkanaście metrów dalej ale w innym budynku. zasieg jakiś marny pokazuje ale pakiety giną i odpowiedzi z 2-3 ms do routera zaczynają skakać na 300-800 i więcej. Transmit Power: oczywiście jest na 100%...

Masz w domu jakieś ścianki działowe z płyt k/g?

z K/g nie... mam normalne z pustaka 6 i 12 cm...

Ustawienie tylko trybu G coś polepsza, ustawienie pasma 20MHz lub 40MHz ma różnicę?