Tp-link td-w8970 - Kabel sieciowy odłączony

witam posiadam tp link td-w8970 prędzej posiadałem starszy model tego modemu/routera także z tp-linka i problemu nie miałem, a mianowicie
posiadam 4 jednostki które mam podpięte do modemu:
konsola ps4
tv samsung
komputer stacjonarny
laptop
na starym modemie nie było problemu
gdy kupiłem nowy to konsola i tv działa bez problemu na kablu sieciowym
ale komputer i laptop nie wykrywa kabla pisze "kabel sieciowy jest odłączony"
po odłączeniu i podpięciu kabla w modemie lampka miga przez około minute i gaśnie
a porty z konsoli i tv świeca ciągle (gdy są włączone oczywiście)
w czym leży problem ? na pewno karta i kabel są dobre bo po podłączeniu do starego modemu wszystko jest okej, to dlaczego na nowym modemie to nie działa
według mnie coś blokuje sygnał do komputera, ale co jeżeli konsola i tv nawet na tych samych kablach działają bez problemu
proszę o pomoc.
PS. neta mam z neti na liniach tp (adsl)

Moim skromnym zdaniem problem jest w zaciśnięciu RJ45 na przewodach lub to że karty sieciowe próbują zlinkować się na 1Gbps. Przewody masz zarobione zgodnie ze standardem ethernet!?

to dlaczego jak podepnę starszy model modemu to wszytko jest ok? a na nowym juz nie ?
albo ten sam kabel który komputer nie czyta to konsola go czyta ?
próbowałem także kabel który miałem w zestawie orginalny z tp-linka nówka i takze na kompie pisze "kabel sieciowy odłączony"

Wygląda na uszkodzenie routera . Wymień na nowy w sklepie .

Bo dla przykładu ma porty 100Mb/s, wymuś na karcie 100Mb/s i sprawdź co będzie się działo.
Oczywiście nie można wykluczyć uszkodzenia routera.

router nie moze być uszkodzony, bo jak przykladowo mam pod LAN1 podpiętą konsole i wszytko działa to podłanczam ten sam kabel (LAN1) do komputera i juz nie widzi kabla, na routerze dioda miga przez okolo minute i gasnie a na kompie ciagle pisze brak podlaczonego kabla.

Kabel jest oryginalny? Sprawdź tą prędkość na karcie, no i czy aby piny w samej karcie nie są uszkodzone.
100Mb/s - 4 piny są wykorzystywane
1Gb/s - 8 pinów jest wykorzystywanych w komunikacji.

kabel jest orginalny ale nie szukajcie winy w kablu bo jak podepnę kabel do konsoli lub do tv to działa normalnie.
tak samo w starszym modelu tp-link td-w8901g jak podłanczam ten kabel co tam mi nie czyta na kompie ale na konsoli czyta, to wszystko jest okej, komputer wykrywa kabel i jest internet
ja mam neta z neti do 20Mb/s
sprawdzić predkośc bede mógł dopiero po 22 bo jestem w pracy

Jeszcze raz powtórzę zwróć uwagę na to że stary router ma wolniejsze porty 100Mb/s a nowy 1Gb/s
100Mb/s - 4 piny są wykorzystywane
1Gb/s - 8 pinów jest wykorzystywanych w komunikacji.
Wystarczy uszkodzenie pina w karcie czy źle zaciśnięta końcówka i jest już problem. My tego sobie nie wymyślamy tylko opieramy się na swojej wiedzy i doświadczeniu.

ja mam neta z neti do 20Mb/s
Prędkość internetu nic tu nie znaczy bo mówimy o prędkościach w sieci wewnętrznej.

ale na orginalnym kablu ktory byl w zestawie tez nie działa.

spróbuje w domu zmienic ustawienie karty do 100mb/s tak jak mowicie i zobacze czy pomoze, a może w ustawieniach modemu coś musze ustawić by komputer odczytał dane z modemu bo jak podlacze kabel do kompa to na modemie dioda miga przez minute i gasnie tak jakby czytała coś ale nie moze się "dostać"

dodam jeszcze, że chyba naprawdę musiałbym mieć mega pecha by na laptopie i na komputerze stacjinarnym uszkodził by mi sie pin w karcie sieciowej, jesli nie działa tu i tu.

Tak jak mówiłem problemem może być karta sieciowa (fizyczne uszkodzenie gniazda) lub jakiś sprawa programowa (sterowniki czy coś w systemie). Wymuś 100Mb/s i wtedy będziemy dalej rozmawiać.

odczytał dane z modemu bo jak podlacze kabel do kompa to na modemie dioda miga przez minute i gasnie tak jakby czytała coś ale nie moze się "dostać
Po prostu urządzenia nie mogą się dogadać i router resetuje połączenie aby zacząć od nowa.
dodam jeszcze, że chyba naprawdę musiałbym mieć mega pecha by na laptopie i na komputerze stacjinarnym uszkodził by mi sie pin w karcie sieciowej, jesli nie działa tu i tu.
Jeżeli miałeś uszkodzone wtyczki lub źle zarobione to całkiem możliwe.

po 22 sprawdze z tym 100mb/s jak to nie pomoże to juz nie wiem, postaram się załatwić sobie karte sieciowa zeby sprawdzic czy wina tkwi w karcie

Tak dokładnie trzeba znaleźć źródło problemu, eliminując po kolei.

Podobny przypadek miałem-mam na swoim laptopie. Uszkodzona karta sieciowa.

nie wierze zebym miał uszkodzona karte jednoczesnie w laptopie i komputerze stacjonarnym

Na pozostałych sprzętach jest dobrze, więc nie ma co dywagować. Mozesz jeszcze sprawdzić rady kolegów. Jeżel karta sie nie zlinkuje nawet na 10Mbps Hulf Duplex to jest uszkodzona.

a w ustawieniach routera nie ma jakieś opcji która może blokowac to że na dwóch komputerach pisze ze kabel sieciowy jest odłączony ? a jest podłączony.
czy jest jakaś możliwość sprawdzenia karty czy jest sprawna ?

Ustawiłem szybkość na 100mb/s full duplex i odrazu pojawiła się sieć, to było problemem.
Karta tak jak mowielm była sprawna, gdyby była zepsuta to by ma starym modemie nie działało.
Pozdrawiam.
Może ten temat komuś pomoże.

Z pewnością miałeś ustawioną autonegocjację i nie działało.