Tp-link TD-W8970 jak zwiększyć prędkoś wysyłu danych przez wi-fi

Witam, mam problem z routerem, po połączeniu przez wi-fi.
Chodzi o to, że ps4 podłączam przez wifi z routerem, oba urządzenia znajdują się w tym samym pomieszczeniu około 4m od siebie, ale prędkość internetu jest strasznie słaba poprzez wi-fi czy to wina słabego zasięgu, za nic tego nie rozumiem, gdy podłączę kablem ps działa 2x szybciej internet, ale problem w tym że mam tylko jedną skrętkę przy tv a jest na stałe podłczona do tv ; /
I czy s jakieś ustawienia któymi ustawić można prędkość wysyłu danych przez wi-fi zwiększając to np na 100% dla ps ?

QoS jest wyłączone.
pozdrawiam

Możesz podać jakieś wartości? np speedtest lub jakieś okienko z kopiowaniem?
Jaki szybki internet?
Czy w innych urządzeniach na WiFi też jest wolny?

Tutaj ogólna prędkość internetu.

Jak na wi-fi robiłem testy na ps łcza to download był 2,5mb/s. Na telefonie za chwileczkę sprawdzę i edytuję post. Nie mam innych urządzeń działających przez wi-fi

A tutaj galaxy s3 w miejscu gdzie stoi ps4:

Przy takiej prędkości nie powinieneś nawet odczuć różnicy w połączeniu przez WiFi czy kabel.
Jaki masz poziom sygnału wifi w ps4?

W ps4 mam test łącza, gdy go wykonuję pokazuje download 2,5mb/s czyli prawie 2x mniej.
Pobieram teraz grę, na wi-fi szacowany czas 10h, kablu 5h ;/

Spróbuj wysunąć trochę konsolę może jest w słabym zasięgu sieci.

ok sprawdzę, i jeszcze podłącze tv przez wi-fi i sprawdzę prędkość, ale wstawię rano wynik.

W tv zrobiony test na wi-fi speedtest i też 4mb/s, a ps4 tak jakby miał jakiś niższy priorytet, nie wiem dlaczego tak mam.
Czyli to nie wina ustawień wszystko mam ok ?

U mnie w ps4 też był słaby transfer po wifi i pisze o tym wiele osób na forach ps. Rozwiązaniem u nich jak i u mnie hyło podpięcie konsoli do routera po kablu, transfer wrócił do normy. Podobno to wina softu ps4