TP-Link TD-W8970 i Internet DSL od firmy X ;)

Witam
Posiadam TD-W8970 i chciał bym go skonfigurować pod DSL z firmy X.
W ustawieniach Operation Mode wybieram "ADSL Modem Router Mode"
następnie w Network >> WAN Setup >> Add otwiera mi się zakładka WAN Settings
i tak ją konfiguruje
ATM Configuration
VPI: 0
VCI: 35
Encapsulation: VC-Mux
ATM QoS Type: UBR
WAN Service Setup
Connection Type: PPPoA
PPP Username: xxxxxxxxx@internetdsl
PPP Password: xxxxxxxxx
Confirm password: xxxxxxxxx
Conection Mode: Always on
Authentication Type: AUTO_AUTH
Dafault Getway: pppoa_0_35_2_d
MTU: 1480
Enable SPI Firewall: nie zaznaczam
Enable IGMP Proxy: nie zaznaczam
Use IP address specified by ISP: nie zaznaczam - nie jestem pewien czy robię dobrze ???
Echo requst interval: 30
Set DNS server manualy: nie zaznaczam
Następnie w DSL Settings:
DSL Modulation: ADSL2+
Annex Type: M
Enable Bit Swap: Zaznaczone
Enable SRA: nie zaznaczam

Po czym po podłączeniu lini modem synchronizuje się ale internetu brak wiem że coś powinienem zrobić jeszcze tylko nie wiem co ???
Proszę o pomoc wiem że było pewnie dzieś na jakimś forum wałkowane ale od 3 dni szukam i odpowiedzi są chaotyczne albo z czyklu weź i se poszukaj
Z góry dziękuje za pomoc

Sprawdź czy na pewno nie zrobiłeś błędu w literówce tzn hasła lub loginu

Jeśli robię bład czy bedę miał to w logu tp-linka ?

Tak będzie . Identycznie wpisz jak masz w umowie każda kropka każdy znak jest istotny( wpisz sobie do notatnika hasło i login za pomocą kopiuj wklej wprowadź do routerka ) . Jak pisałem powyżej skoro masz synchronizację z adsl-em to stawiam na błąd literowy.

Login i hasło skopiowane z pliku config starego routera CP od firmy X dalej nic tylko synchronizacja jest

Pokaż nam Basic Status-DSL

Obrazki poprawiłem zgodnie zasadami forum . Wojtek2803

Po konfiguracji wykonaj restart prądowy routera wyłacz i włącz do prądu .

Co to za operator i na jakich kablach? Konfigurujesz wszystko jak pod neostradę. Może spróbuj loginu rejestracja@neostrada.pl i hasło rejestracja

Operator nasz rodzimy najlepszy na całym świecie tylko tylko urządzenia z poprzedniej epoki rozdają i jeszcze nie chcą żeby swoimi zastępować w dslu.
Błędu w loginie i haśle niema, restart zrobiony tylko czegoś w konfiguracji mi brakuje i tu pytanie co do tych co zrobili już ten słuszny manewr i wyrzucili cellpipe do śmietnika czego mi brakuje w konfiguraji ?

Przypomnę o zasadach pisowni. Post poprawiłem. CHACA.

Czy hasło które miałeś z konfigu odkodowałeś z base64?

Tak

nie powinieneś dopisać tego pogrubionego?

Ja się będę upierał mimo wszystko że robisz błąd w haśle lub loginie.

Wojtku ja tez :slight_smile:
Polecę najpierw sprawdzić:

I bardzo dobrze że się uparliście na ten login i hasło bo błąd był w haśle gdzieś przeoczyłem decrypcje hasła i wpisywałem tak jak było w backupie cellpipe dzięki wielkie :slight_smile:
Jak mam teraz ustawić sieć żeby miała dostęp do internetu ? :slight_smile:

Skoro router już "dostaje internet" to wystarczy podłączyć komputer kablem lub skonfigurować nazwę i zabezpieczenia WiFi.

Pytasz o Wifi ?

Ok wszystko śmiga dzięki wielkie piwko się należy dla was Panowie jak ktoś z warszawy to jutro stawiam 8)

Temat rozwiązany zatem zamykamy .