TP-Link TD-W8970 i drukarka Brother DCP-J725DW

Witam
Mam problem z w/w drukarką
Nie działa mi Drukarka na laptopie po WiFi.
Połączenie WiFi Drukarka ->Router jest poprawne bo z PC stacjonarnego połączonego kablem z Routerem mogę drukować.
O dziwo jak połączę Laptop kablem z Routerem też mogę drukować. Ale po WiFi już nie da rady. Laptop już tej drukarki nie widzi.
Instalowałem już oprogramowanie drukarki kilka razy ale bez sukcesu
Skończyły mi się pomysły jak mam zmusić laptopa lub Router ( bo na tej lini jest problem) do współpracy.
Poza tym WiFi na Laptopie działa bez problemów.
Antywirus w obu przypadkach Kaspersky, po wyłączeniu go bez zmian.
Koledzy proszę pomóżcie
Pozdrawiam
Darek

Sprawdź czy drukarka odpowiada na ping z twojego laptopa po wifi. Centrum sieci i udostępniania ustaw sieć na publiczną i wtedy spróbuj połączenia z drukarką

mam Windowsa XP. w oknie cmd nie odpowiada na ping, router odpowiada ale drukarka nie

Adres do drukarki masz wpisany na stałe czy router przydziela z DHCP?

Adres w Drukarce jest na stałe 192.168.1.5 w sterowniku drukarki na Laptopie mam port ustawiony też z tym adresem IP. Porównywałem ustawienia z PC i są takie same. jak już pisałem po podłączeniu kabla na tym sterowniku drukuje a po WiFi już nie chce. Może trzeba coś w Routerze ustawić?

Zakres DHCP jaki masz ustawiony na routerze?

od 2 do 13

Podstawa to odpowiedź na ping z komputera, bo oznacza to że urządzenia widoczne są w sieci. Sprawdź jak wygląda możliwości ustawienia na drukarce takiej samej grupy roboczej jak na komputerze (czy w ogóle można coś takiego skonfigurować). Sprawdź czy coś się zmieni jak ustawisz adres IP drukarki na taki z poza DHCP routera czyli np. 192.168.1.100

Program Brothera do zarządzania urządzeniami w sieci na stacjonarnym mi ja wykrył ze zmienionym adresem a na Laptopie nie. Na ping tez nie odpowiada.
Moim zdaniem coś blokuje Drukarkę na Routerze że jej nie widzi Laptop po WiFi.
W TP+Linku mam ustawione filtrowanie po MAC adresie.

Na laptopie też masz ten program od brothera? Spróbuj samym winodws-em. Osobiście stawiał bym na firewall systemowy lub program antywirusowy. Możesz jeszcze spróbować w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Tak na laptopie też mam ten program. Uruchamiłem w trybie awaryjnym i jak pinguje to nawet router jest nieosiągalny. Wychodzi na to że w tym trybie WiFi nie działa:-) Po podłączeniu kabla sieciowego odpowiada ping z drukarki i routera.

Uruchomiłeś z obsługą sieci? Połączyłeś się z siecią z TP-linka?

Tak jak napisałem :slight_smile: WiFi nie działa w trybie awaryjnym z obsługą sieci, po kablu w trybie awaryjnym ping jest.

Sieci bezprzewodowe są widoczne? Czy karta w ogóle się nie uruchamia poprawnie?

karta WiFi w ogóle się nie uruchamia w trybie awaryjnym z obsługą sieci. W trybie normalnym po wyłączeniu zapory Windows i Kasperskiego też ping do drukarki nie odpowiada

Win XP ma Service Pack 3?

Tak i nawet aktualizacje na bieżąco.
Nie mam pomysłu dlaczego z routera nie wychodzi informacja że jest drukarka podpięta.

Jak dla mnie problem leży gdzieś w systemie komputera. Trudno powiedzieć dlaczego nie działa ta karta w trybie awaryjnym. Inne komputery w sieci możesz ping-ować z tej karty bezprzewodowej?

W trybie awaryjnym NIE w normalnym TAK mogę pingować

Sprawdź czy nie ma gdzieś tam izolacji klientów po wifi na routerze?
" Enable Client isolation"