TP-Link TD-W8970 i drukarka Brother DCP-357C

Witam
Mam problem z zainstalowaniem drukarki do w/w routera, drukarka po podłączeniu do USB restartuje się na okrągło. W W USB Printer controller niby ją znajduje ale zaraz następuje restart.
Wiem że tego modelu nie ma akurat na liście obsługiwanych drukarek przez ten router ale czy można coś z tym zrobić aby to działało?

Co mi przychodzi do głowy to najprościej będzie kupić printserver jeżeli chcesz używać drukarki w sieci. Trudno coś samemu zaimplementować (dodać) do konfiguracji routera w kwestii drukarek. Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.

A może by napisać do Tp-Link aby dodali ten model drukarki do tego routera?
Kupiłem ten router m.in ze względu na print serwer, ale jak zawsze wiatr w oczy :frowning:
Radźcie jak najtańszym kosztem wybrnąć z tej sytuacji.

Jeżeli w/w model drukarki nie jest obsługiwany przez router to raczej nic nie zrobisz. Jedyna słuszna podpowiedż kolegi jimasek.

Moje zdanie już znasz w tym temacie, oczywiście napisać możesz to nic nie kosztuje. Możliwe że zrobią jakąś aktualizację pod tym kontem.

Jaki polecacie najtańszy print serwer? Może być używany.

TL-PS110U dla złącza USB. Sprawdź też kwestię kompatybilności. Są też urządzenia firmy edimax i netgear.

Żaden z print serwerów TP-Link'a nie obsługuje drukarki Brother DCP-357C :frowning:
Już nawet patrzyłem za nową drukarką z WiFi np. HP ale cena tuszy jest na poziomie 35zł/szt przy 2zł/szt do obecnej drukarki więc nadal szukam Print serwera obsługującego moją drukarkę
Sprawdzę jeszcze urządzenia firmy edimax i netgear.

Nie wiem dlaczego ale znikły dwa posty z tego wątku ostatni post który napisał jimasek o kupnie nowej drukarki i moja odpowiedz na niego. może ktoś sprawdzić dlaczego?

Przepraszam bardzo problem z bazą danych, musiałem skorzystać z kopi zapasowej. To wciąż jeszcze beta-test forum - Administrator.

Pisałem o tym że bez sprawdzonego rozwiązania trudno coś doradzić na 100%, poza tym można udostępnić drukarkę w sieci przez komputer, choć jest to trochę uciążliwe. Sugerowałem że może pomyśleć o drukarce sieciowej (kabel lub wifi). Wszystko oczywiście w miarę potrzeb i budżetu.

@jimasek
A ja się tak rozpisałem i wszystko wsiąkło :smiley:

Myślałem też nad nową drukarką bo żaden serwer druku nie obsługuje mojej drukarki.
Szkoda mi trochę mojego kombajnu bo tusze do niego są za 2zł, a jest w stanie idealnym.
Możesz mi polecić jakąś drukarkę która by była tania w eksploatacji? Drukuję około 1 ryzy papieru na miesiąc.
Rozumiem że drukarkę po WiFi to ten router będzie obsługiwał każdą?

Pozostaje tylko przeprosić za to zniknięcie w imieniu zespołu TP-link forum.

Niestety to nie moja branża więc nie będę się wymądrzał bo w sieci znajdziesz na pewno bardziej kompetentnych ludzi. Osobiście używam HP1102 udostępnionej w sieci na komputerze stacjonarnym. Nie drukuję tego dużo więc jestem zadowolony. Kupił bym na pewno coś z ethernet + wifi, bo jedynym minusem wifi jest zasięg.
Powodzenia życzę.