TP-LINK TD-W8970. Dlaczego nie przechodzi testu diagnostycznego?

No właśnie bardzo miła atmosfera tu panuje, gdzie indziej pewnie dostałbym bana za swoją niewiedzę :wink:
Dziękuję za poprawę nastroju i pomoc :slight_smile: Mam nadzieję, że router będzie służył :slight_smile:
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak ustawić stały port przy zmiennym IP z neostrady i móc uruchamiać komputer zdalnie?

Myślisz chyba o stałym adresie zewnętrznym (DDNS) plus przekierowaniu portów dla usługi Wake on LAN?

Chyba tak. Chciałbym za pomocą innego komputera lub smartphone włączyć komputer.

Jak rozumiem chodzi o ten wpis?

Tak tu masz zdalny dostęp plus założenie domeny ddns no i konfigurację WoL

Punkt 2 tutoriala. Invalid internal port, right format (...)
Wpisałem tak samo jak w tutorialu, zapewne błędnie, co powinienem wpisać?

Zrób osobne przekierowanie dla portu 7 i 9.
Service port 7 po czym Internal port też 7 i Save. To samo zrób dla 9 portu. Chyba zmieniło się coś w oprogramowaniu. Muszę to poprawić w poradniku.

A gdzie na windowsie sprawdzę MAC adress który mam wpisać (punkt 3)? Zwykle korzystam z maca, ale na tym komputerze mam tylko windowsa.

DHCP Server ->Client List

Znalazłem, trzeba będzie zrobić ten tutorial w wersji dla blondynki :wink: To źle że u mnie występuje 192.168.1.101? (w client list) Zmienić wszędzie na 192,168,1,101 czy pozostać przy 192.168.1.100?

Taki adres IP dostałeś z DHCP routera to wszystko. Tu ważny jest adres mac nie IP.

Zrobiłem wszystkie punkty. Założyłem konto na noip, co teraz zrobić aby włączyć komputer po restarcie routera (zmianie ip)?

Zrobiłem to:

i podałem adres MAC czy lepiej podać 192.168.1.100?

Wszystko działa, magia! Dziękuję serdecznie za pomoc :slight_smile:

Potwierdzam to co Admin pisze u mnie tak samo .

Witajcie ponownie, zmieniłem adres hosta, podałem go w routerze, adres ip aktualizuje się poprawnie ale sam komputer się nie wybudza, dlaczego?

Gdzie go dodałeś w routerze? W zakładce IP&Mac Binding?

W zakładce Dynamic DNS.
Miałem konto w serwisie no-ip, niestety nie przychodziły maile co 30 dni więc host wygasł.
Założyłem więc nowe konto, nie mniej jednak po zmianie nazwy i hasła komputer się nie wybudza.

Tak jak pisałem dodanie maca i IP do zakładki IP&Mac Binding i przekierowanie odpowiednich portów.

Przykład:

Ale jeżeli robiłem to dla pierwszego konta i wszystko działało to teraz muszę to zrobić wszystko od nowa?

Bierz pod uwagę że nie widzę twojej konfiguracji. Może wrzucisz jakieś obrazki z konfiguracji routera i ipconfig /all z komputera którego chcesz wybudzić.

Przełożenie kabla ethernet do innego gniazda i z powrotem rozwiązało problem. Dziwna sprawa ale ważne, że działa. Po raz kolejny bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile:

Możliwe że adresacja musiała się odświeżyć na karcie sieciowej z dhcp.