TP-LINK TD-W8970. Dlaczego nie przechodzi testu diagnostycznego?

Witajcie,
Kupiłem nowy router, TD-W8970 v1.2, niestety przy teście diagnostycznym nie przechodzi jednego testu, pytanie do Was - dlaczego?
Test DNS Root Fail
Test Internet surfing
Test xDSL Synchronization Pass
ATM OAM Segment Ping Pass
ATM OAM end to end Ping Pass
Test PPP Server connection Pass
Test authentication with ISP Pass
Test the assigned IP address Pass
Ping default gateway Pass
Ping primary Domain Name Server Pass
Test DNS Root Fail
Network Connection Status Inspect(NCSI) Pass
Diagnostics completes

Oprócz tego co się dzieje ze routerem? Nie wiem jaki adres IP serwera DNS jest ustawiony fabrycznie w tym teście. Możliwe że taki adres który jest wyłączony i nie działa w sieci globalnej.

Żadnych objawów nie ma, ale wolałbym się upewnić, że wszystko jest w porządku. Da się sprawdzić na jaki adres DNS jest ustawiony fabrycznie?

To jest tylko test. Możesz sobie sprawdzić w systemie czy masz odpowiedź z serwera DNS dostawcy i to wystarczy. A skoro masz dostęp do internetu to jest wszystko w porządku:
ping 194.204.159.1
lub
ping 8.8.8.8
lub
ping 194.204.152.34

We wszystkich przypadkach 4 wysłane / 4 odebrane / 0% straty
Jak można włączyć pingowanie na dłuższy okres aby sprawdzić stabilność routera?

ping 194.204.159.1 -t
Myślę że to jakieś niedopatrzenie w oprogramowaniu którym nie ma co się przejmować.

A znasz może kogoś kto posiada ten router aby sprawdzić czy w innych egzemplarzach jest ten sam problem?
Niby wszystko ok, ale nieciekawie wygląda ten fail.
Inna rzecz, że gdy go wczoraj podniosłem, ale nie pociągnąłem za kable, sam się zrestartował, mój linksys się tak nie zachowywał :wink:

Mam taki router u siebie ale nie podłączony. Jak znajdę chwile to sprawdzę. Kolega wojtek z naszego forum ma W8980, więc też może sprawdzić.

Trudno mi coś powiedzieć.

jak zatrzymać pingowanie abym zobaczył podsumowanie?

Ctrl+C

U mnie jest to samo, więc nie ma czym się przejmować, 100% jakiś błąd w adresie testowego DNS-a. Router u mnie działał poprawnie.

Po to tu jesteśmy z kolegami, żeby służyć swoim doświadczeniem i wiedzą. Pozdrawiam!

No właśnie bardzo miła atmosfera tu panuje, gdzie indziej pewnie dostałbym bana za swoją niewiedzę :wink:
Dziękuję za poprawę nastroju i pomoc :slight_smile: Mam nadzieję, że router będzie służył :slight_smile:
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak ustawić stały port przy zmiennym IP z neostrady i móc uruchamiać komputer zdalnie?

Myślisz chyba o stałym adresie zewnętrznym (DDNS) plus przekierowaniu portów dla usługi Wake on LAN?

Chyba tak. Chciałbym za pomocą innego komputera lub smartphone włączyć komputer.

Jak rozumiem chodzi o ten wpis?

Tak tu masz zdalny dostęp plus założenie domeny ddns no i konfigurację WoL

Punkt 2 tutoriala. Invalid internal port, right format (...)
Wpisałem tak samo jak w tutorialu, zapewne błędnie, co powinienem wpisać?

Zrób osobne przekierowanie dla portu 7 i 9.
Service port 7 po czym Internal port też 7 i Save. To samo zrób dla 9 portu. Chyba zmieniło się coś w oprogramowaniu. Muszę to poprawić w poradniku.

A gdzie na windowsie sprawdzę MAC adress który mam wpisać (punkt 3)? Zwykle korzystam z maca, ale na tym komputerze mam tylko windowsa.

DHCP Server ->Client List

Znalazłem, trzeba będzie zrobić ten tutorial w wersji dla blondynki :wink: To źle że u mnie występuje 192.168.1.101? (w client list) Zmienić wszędzie na 192,168,1,101 czy pozostać przy 192.168.1.100?