TP-Link TD-W8970 Dioda internet, oraz problem z LAN

Witajcie. Posiadam w/w router. Mam pytanie odnośnie diody internet (trzecia dioda; ta z globusem) Gdy jestem połączony przez ADSL to po poprawnej synchronizacji następuje połączenie z siecią. Gdy już mam dostęp do internetu dioda ta się świeci, lub mruga, zależnie czy jest wykonywany ruch sieciowy cze też nie. Ostatnio podłączyłem modem 3G, a dokładnie to Huawei E173, oraz Huawei E3131. Router połączył się z internetem, jest dostęp do sieci, ale nie świeci się dioda internet, mimo że jest internet. Prosiłbym o wyjaśnienie dlaczego tak jest.

Drugi problem/pytanie. Dlaczego mi się tak dzieje?
Dotyczy to portu 3. Gdy tak mruga wtedy jest tak jakby brak kontaktu z urządzaniem (komputer), mimo, że działa poprawnie.

Tak jest napisane oprogramowanie.

Tu nie bardzo rozumiem, masz połączenie sieciowe czy nie!? Sprawdź kabel (patchcord) i karę sieciową.

AD.1 Czyli z diodą Internet nic się nie wskóra? A może nie wiecie, czy producent zrobi jeszcze jakąś aktualizację?
AD.2 Gdy tak "dziwacznie" mruga to nie ma połączenia z siecią (nie ma komunikacji pomiędzy router <--X--> komputer), nie pobiera adresu IP, po restarcie wszystko OK, albo po odłączeniu kabla sieciowego (RJ-45)

Jeżeli to dla ciebie problem to proszę zgłosić -
http://ticket.tp-link.com/index.php?/Tickets/Submit - czasami jest tak że dla producenta (twórców oprogramowania) problem nie istnieje dlatego należy go zgłosić u źródła.

Próbowałeś wymienić kabel?

Ciężko będzie z jego wymianą. Jest on puszczony przez 3 ściany a wywiercone otwory zostały zagipsowane. Ale faktycznie chyba to kabel, bo gdy podłączyłem inny kabel działa lepiej, stabilniej. Po sieci LAN wyraźnie zwiększył się transfer. Więc chyba to będzie to.

Załatw sobie miernik do sieci LAN i sprawdź. Przyczyna to często wtyczka RJ45.

A jak takie coś wygląda, oraz jaka jest jego orientacyjna cena?

Cena 30zł w górę. Na początek wymienił bym wtyczki RJ45 bo to najczęściej ulega uszkodzeniu. Sprawdź stan fizyczny tego kabla (izolacja zewnętrzna czy nie jest popękana).

OK. Jutro sprawdzę i dam odpowiedź, bo już dzisiaj mi się nie chce, bo jest jego chyba 25m :smiley:

Sprawdź z jaką prędkością linkuje się karta po podłączeniu do routera:

Dla sieci ethernet to żadna odległość. Oczywiście przy sprawnym kablu i dobrze zarobionym wtyczkom