TP-LINK TD-W8970 brak połączenia z komputerem

Nie jestem w stanie połączyć się z routerem poprzez program dołączony z routerem ani nawet przez przeglądarkę http://192.168.1.1/. Wie ktoś jak mogę się z nim połączyć ? Nie wiem czy ma tak być ale pali się tylko jedna dioda "power" A przycisk reset jak trzymam przez 10 sec też nic sie nie dzieje (diody sie nie resetują)

Z routerem łączysz się kablowo czy bezprzewodowo?

Kablowo. Nie wiem co jest grane ale jak podłączam router do laptopa też przez kabel to na routerze świeci się dioda ale i tak nie mam dostępu do ustawień ;/

Wskaźnik portu na routerze jest aktywny (mruga) po podłączeniu kabla z komputera? Jeżeli tak daj obrazek z ipconfig /all -

Nic nie mruga, pali się tylko dioda power.

Nie mam podłączone routera do adsl bo nie jest potrzebny do tego, żeby wejść w opcje.

Wygląda na problem z kartą sieciową lub patchcordem (kablem).
Poza tym prosiłem o poleceni ipconfig /all

Testowałem router na laptopie i komputerze stacjonarnym, z którego teraz pisze i internet działa.

Jeszcze raz proszę o poprawnie dodania obrazka zgodnie z regulaminem forum - Administrator

Powinieneś mieć dostęp przez http://192.168.1.1 chyba że coś blokuje dostęp (antywirus, firewall itp).

Zepnij kablem port LAN1 z portem LAN4 i sprawdź czy zapalą się kontrolki na routerze. Karta sieciowa ma właczoną autokonfigurację?

To poprzednie zdj było z mojego starego routera, który teraz działa- zagapiłem się ;/. Teraz daję ipconfig/all z tp linka

Pss: nie ogarniam co robię źle z tymi linkami ale już siedzę od 14 z tym routerem i mam dość wszystkiego...
Podłączenie lan 1 z lan 4- nic się nie zapala. Karta sieciowa jest ustawiona na automatyczne IP
Jak resetuje router przez ok 10sec to też nic nie miga.
Przy instalacjii z płytkii wyskoczyło mi, że mam wyłączone "dhcp" na routerze. Ale żeby to włączyć to chyba trzeba wejść w ustawienia routera ;/
Wystarczy kliknąć w link który podałem wyżej - Administrator

Coś kręcisz w swoich wypowiedziach. Dajesz obrazek (przynajmniej ten ostatni) z adresacją DHCP czyli otrzymaną automatycznie z routera a mówisz że nie masz linka (nic się nie świeci) to skąd więc te adresy???

Może od początku. Podłaczam router do komputera (tp link) bez wpięcia adsl bo chcę się tylko dostać do ustawień routera. Na spodzie routera jest napisane, że mam wpisać 192.168.1.1 tak wpisuje i nic się nie dzieje. Ostatnie zdjęcie jest z tp linka podłączonego bez ADSL. Jak miałem podłączone ten router do laptopa to swieciła się ikonka "1" ale dostepu do ustawień i tak nie było.

ADSL nie ma nic wspólnego z połączeniem sieciowym (LAN) więc nie o to chodzi. Po podłączeniu routera z komputerem musisz mieć aktywny link. Diody na karcie sieciowej i porcie routera muszą świecić się (mrugać). Jeżeli nie ma takiej reakcji to masz coś uszkodzone w tym połączeniu. Teraz się pytam skąd adresacja na karcie sieciowej skoro twierdzisz że nie masz linka??? Tylko to mi wytłumacz? Chyba że podałeś nie ten obrazek z ipconfig /all

To chyba wszystko wyjaśnii. Podłączony router tp link td-8970. Scren z ipconfig/all:

A to zdj jak wygląda wtedy router, sry za jakość:

Na karcie sieciowej dioda mruga a na routerze nic nie mruga.

Sprawdź czy przełącznik z tyłu od wifi jest ustawiony na punkt zielony. Kupiłeś go nowego czy używanego?

Ma to jakieś znaczenie czy wifi jest on czy off? Nowy
Raz było on raz off

Jak jest ON to powinna przynajmniej zapalić się dioda na przednim panelu. Czy ten router działał z innym komputerem?

Jak wifi-ON to nic sie nie świeci. Nie działał na innym komputerze. Podłączałem go do laptopa- tam pokazywał, że jest podłączony z laptopem ale do ustawień i tak się nie dało wejść. Na kolejnym komputerze nawet się nie chce połączyć tak samo jak na moim.

Ok. Diagnoza-uszkodzony. Prawdopodobnie problem z oprogramowaniem. Oddaj tam gdzie go kupiłeś z opisem co jest nie tak z nim. Niech wymienią na inną sztukę. Nie ma co czekać dłużej.

Wygląda na uszkodzony egzemplarz.