TP-Link TD-W8970, 20% mocy łącza

Witam serdecznie,
Od wczoraj jestem posiadaczem TP-Link TD-W8970, niestety ale router nie działa tak jak powinien. Mianowicie moc łącza zarówno wireless jak i na kablu wynosi tylko mniej więcej 20%, próbowałem grzebać w opcjach ale nic to nie pomogło, posiadam wgrany najnowszy firmware.
Firmware Version:0.6.0 2.11 v000c.0 Build 140508 Rel.56501n
Dodam również, że sam proces konfiguracji przechodzi bez najmniejszego problemu , łączy się szybko z internetem ok. 1-2 minut. Stary router D-Link DSL-2640B działa tak jak powinien, łączy się z maksymalną prędkością czyli 10mb.
Posiadam Neostrade 10mb. Zaczynam się poważnie zastanawiać czy nie jest to czasami wada produkcyjna.
Czy ktoś mógłby mi pomóc rozwiązać ten problem?

Po czym sądzisz iż ma tylko 20%? Robiłeś jakieś pomiary? Pokaż ustawienia.

Testowałem łącze na stronie www.speedtest.pl , przełączając pomiędzy routerami , wynik starego D-Link 10mb nowego 2mb.
Testowałem router również ściągając przykładowe programy z internetu, prędkość maks 200 kb/s.
Poniżej przedstawiam zrzuty z ekranu.

Dodam , że centralka znajduje się stosunkowo daleko od mojego domu, aczkolwiek skoro staremu routerowi nie robiło to różnicy to dlaczego miałoby to robić tak ogromną różnicę nowemu?

Podłącz router innym kablem do gniazdka telefonicznego. Możesz też spróbować użyć innego zasilacza o identycznym napięciu.
Jeśli to nie pomoże to prawdopodobnie router jest uszkodzony.

Możesz też spróbować użyć innego zasilacza o identycznym napięciu.
... i takim samym (lub nieco większym) natężeniu.

Witam serdecznie,
Jeżeli chodzi o mój nowy router to niestety ale wymiana zasilacza i kabla rj11 nie pomogła. Testowałem również router w innych warunkach, pojechałem z nim do kolegi ,który jak się okazało dysponuje identycznym modelem routera, on posiada internet w Netii, niestety ale nie udało się skonfigurować mojego modelu, pomimo ,że jego działa poprawie, firmware mamy również identyczny. Jego router łączył się z internetem po 1-2 minutach , mój w ogóle. Konfigurowane były w identyczny sposób.
Dzisiaj natomiast , przyjechał do mnie do domu technik Orange , i pomógł mi w rozwiązaniu mojego problemu, przełączył centralkę z jakiej był mi dostarczany internet. Do tej pory odległość od centralki do mnie wynosiła 3 km, teraz jest to 700m.
Zmienienie centralki zdziałalo cuda, nagle TP-Link TD-W8970 zaczął działać, pełna prędkość, aczkolwiek i tak uważam ten model za wadliwy i wymieniam dzisiaj router na inny.
Dziękuje bardzo serdecznie wszystkim za pomoc.
Wątek uważam za zamknięty.