Tp-link TD-W8968 + TD-W8960N jako wzmacniacz sygnału Wi-Fi

Witam, posiadam sprzęt Tp-link TD-W8968 i TD-W8960N. Obecnie jako główny router służy mi ten pierwszy, a ten drugi ma służyć jako wzmacniacz sygnału. I chciałbym zwiększyć zasięg wi-fi. Próbowałem już na tyle sposobów i czytałem fora tp link i nic. Miałem już skonfigurowane wszystko, ale zawsze w tym drugi routerze nie było internetu. W czym tkwi problem? W pokoju mam gniazdko internetowe i do niego mam podłączone 1 router. A w dalszym pokoju też jest gniazdko i czy mogę podłączyć ten drugi router do tego gniazdka kablem czy musi być bezpośrednio od 1 routera?.
Proszę o pomoc.

To routery ADSL-owe i do tego wykonane na różnych procesorach więc możesz mieć problem z tym aby się poprawnie dogadywały w WDS-ie. Jaki router jest głównym routerem? W DHCP głównego routera masz jakieś DNS-y? Co skonfigurowałeś na drugim routerze? Na kartę dostajesz jakąś adresację?

Tp-link TD-W8968 to głowny router. W obrazku zamieściłem DHCP settings. A wszystko konfigurowałem przy pomocy tych postów:
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=227
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=327
I czy jest możliwość podłączenia ich razem przy pomocy gniazdek internetowych czy musi być bezpośrednio router-router.?

Interesują mnie obrazki z twojej konfiguracji a nie tego co jest napisane w poradnikach bo je dobrze znam. [quote="maXismu, post:3, topic:6323"]I czy jest możliwość podłączenia ich razem przy pomocy gniazdek internetowych czy musi być bezpośrednio router-router.?[/quote]
Możesz je połączyć kablowo przez sieć ethernet a czy będą gniazda RJ45 po drodze czy też nie to już czysto kosmetyczna sprawa.

Możesz rozwinąć pojecie konfiguracji?

To o co pytałem w moim pierwszym poście i biorąc na logikę im więcej pokażesz tym lepiej. Wszystko to co zmieniałeś w konfiguracji aby połączyć się z głównym routerem.

W głownym routerze mam ustwione:
Ip: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
DHCP mam enable
Start IP Address: 192.168.1.100
End IP Address: 192.168.1.199
Wireless: SSID1:Wtorek
Mode:11bng mixed
Chanel: 11
Chanel Width 40MHZ
Opcja Enable SSID Broadcast mam zaznaczone a opcja Enable WDS mam odznaczoną.
No i sieć posiada hasło qwerty111
Router 2 czyli ten w8960n:
Ip: 192.168.1.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
DHCP mam enable
Start IP Address: 192.168.1.100
End IP Address: 192.168.1.200
Wireless: SSID1:Środa
Mode:11bng mixed
Chanel: 11
Chanel Width 40MHZ
Hasłó asdfg111
No i w tym drugim brałem Ap Mode na Access Point
Bridge Restrict na enabled i wpisywałem adres MAC.
Hasła już nie moglem ustawic przy tym bo nie mam takiej opcji

TD-W8968:

TD-W8960N:

Do DHCP głównego dopisz DNS-y operatora lub 8.8.8.8 i 8.8.4.4
Na W8960N nie masz nic skonfigurowane dlaczego? Tam musisz zrobić Bridge do głównego routera.
http://www.tp-link.com.pl/article/?id=264

w AP Mode mam wybrać Access Point czy Wireless bridge?

Przecież w poradniku jest wszystko opisane i pokazane!

Nie prościej spiąć je kablowo z wyłaczeniem na drugim serwera DHCP?

Zrobiłem według wskazówek Administratora i niestety dalej nic. próbuje się połączyć przez wi-fi a ciągle wyskakuje " trwa uwierzytelnianie"...

Pokaż co skonfigurowałeś!? Szklanej kuli nie mamy tu na forum i nie widzimy tego.