Tp-link td-w8968 + modem cisco epc3008

Cześć,
Kilka dni temu napotkałem na problem przy tworzeniu sieci bezprzewodowej w moim mieszkaniu.
Do gniazrdka w ścianie wpięty jest modem Cisco EPC3008 (kablem antenowym) kablem ethernet łączę modem z portem LAN4/WAN w routerze. Tu się sprawa komplikuje, bo na routerze nie ma wifi.
Ustawiałem Dynamic IP ale IP/Mask, Gateway i DNS wypełnione są samymi 0.
Z innych ważnych informacji - kilkukrotnie gdy próbowałrm restartów itp. Internet z wifi działał na androidzie lecz na laptopie i PC jest ograniczony dostęp do sieci.
Jeśli podłączam PC bezpośrednio do modemu kablem ethernet to internet działa.
Router jest raczej sprawny bo przez jakiś czas działał jako router ADSL do internetu TP/Orange.
Liczę, że mi pomożecie, w razie czego mogę wrzucić wszelkie informacje ze strony konfiguracyjnej routera.
Pozdrawiam

W8968 musisz skonfigurować jako router WAN-owy bo pewnie Cisco działa tylko jako modem bez NAT-wania adresów. W tych urządzeniach ADSL nazywa się to dokładnie EWAN -
http://www.tp-link.com/en/faq-543.html

Wstępnie próbowałem, ale ciągle występuje problem z połączeniem między cisco a tp linkiem. W ustawieniach EWAN nie przydziela adresu, na routerze nie pali sie dioda informujaca o aktywnym internecie.
Idę kombinować dalej

Po wykonaniu konfiguracji EWAN (dynamic IP) wyłącz na chwilę zasilanie z modemu Cisco mając cały czas podłączone urządzenia. Nie wiem co to za dostawca bo możliwe że będziesz musiał sklonować adres mac z komputera na którym masz już dostęp do internetu.

Po sklonowaniu adresu MAC, wyłączeniu modemu i odczekaniu kilku minut zaczęło działać.
Dziękuję bardzo za pomoc!

Jeżeli problem rozwiązany to zamykaj wątek a w razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum.