TP-Link TD W8961ND Router

Witam
Mam problem z poprawną konfiguracją routera wszystko jest podłączone router działa ale często jest zrywane połączenie i ,żeby nawiązać nowe połączenie z internetem muszę odpalać od nowa urządzenie. Internet mam z multimedii poprzez kabel ,wcześniej korzystałem z modemu cztero diodowego taki jak na tym obrazku:

Proszę o pomoc w poinstruowaniu co mam zrobić aby router działa tak jak należy i ,żeby połączenie nie było zrywane.

Zrywa ci synchronizacje czy połaczenie wifi, przez połaczenie kablowe z komputerem jest też tak samo?

Sorry za głupie pytanie ale nie wiem jak mam rozumiem synchronizację ? Dzieje się tak ,że zrywa połączenie z internetem na komputerze do ,którego jest podłączony router i na laptopie który korzysta z wifi . Przy połączeniu kablowym z komputerem czyli przez stary model wszystko działa idealnie .

Zaloguj się na router i spróbuj z wyłączonym UPnP. Jak zerwie połaczenie to pokaż nam zakładkę Status z tego routera.

A możesz mi powiedzieć jak wyłączyć to UPnP i ewentualnie jak wejść w zakładkę statusu routera ?

Połącz router kablem z komputerem i w pasku www przeglądarki wpisz 192.168.0.1 lub 1.1. Przejdź do Adwanced Setup i tam zaznacz na Disable UPnP.

Zrobiłem tak jak powiedziałeś i w żadnej zakładce Adwanced Setup nie ma opcji do zaznaczenia DIsable UPnP poniżej dodaje screnna z zakładek jakie znajdują sie w opcji Adwanced Setup.

W management.

Dalej ten sam problem zrywa połączenie a opcję zaznaczyłem

Spróbuj z ustawieniem radia w routerze na samo G.

Czyli jak mam to zrobić? jak bym mógł prosić o opisanie co zmienić

Zaloguj się na router, przejdź do zakładki Interface Setup następnie do Wireless następnie zmień w Wireless Mode na G.

Niestety nic to nie pomogło dalej zrywa mi połączenie

Dopisz na sztywno DNS-y w routerze jako primary 8.8.8.8 jako secondary 8.8.4.4. Zrobisz to w Interface Setup zakładka DHCP. Ewentualnie możesz wpisac DNS-y dostawcy.

Gdzie mam to zmienić to co mi podałeś ?

Na samym dole masz możliwość zmiany/wpisania.