Tp-link td-w8961nd problem z pingiem

Witam.
Mam problem z routerem W8961ND.
Gdy go używam ping skacze co około 10 sek do 300-500 i natychmiast się stabilizuje.
Problem jest na tym routerze, na starym routerze wszystko działa dobrze - ping nie skacze.
Testowałem też na 2 komputerze, ping na nim też skacze.
Problem jest z routerem czy może źle go skonfigurowałem?

To pokaż nam jak masz go skonfigurowanego.

Pokaż jeszcze końcówkę zakładki STATUS (synchronizację linii).

Jakie używanie masz na myśli? Do jakiego serwera testujesz ping? Jak jesteś podłączony do routera (kable czy radio)?

Przeglądnie internetu i granie.
Testowałem do google wp itp. W grach mam też podwyższany ping teraz nie schodzi poniżej 100(i skacze do 500). Było 40-60
Wifi ale próbowałem kabla - dalej to samo.

Spróbuj jeszcze z tą opcją http://www.tp-link.com.pl/article/?id=190 jest na pierwszym screenie.

Kiedy próbuję spingowac z wartością 1472 lub mniejszą pisze ,,Request timed out''
Co to oznacza?

Problem jest w połączeniu router komputer tam zachodzi ten lag router z internetem ma normalne pingi

Witam, posiadam ten sam problem. Odkryłem że ping skacze tylko jeżeli router jest podłączony do sieci zewnętrznej - jeżeli jest podłączony tylko w LANie to takowych "skoków" pingu nie ma ( testowane z 2óch różnych komputerów, na różnych kablach oraz poprzez Wi-Fi ).
Kilka godzin już dzisiaj szukałem przyczyny i na pewnym forum ktoś napisał że ten router ma problemy z starymi sieciami.
Jutro będę kombinował dalej, jak znajdę rozwiązanie to napisze.

@EDIT
U mnie problem zanikł po tym jak wysłałem go do serwisu ( poprosiłem o wymianę na inny model). Aktualnie pingi skaczą do max 40 co jest akceptowalne i nie odczuwalne podczas gier. Jak dla mnie procesor nie wyrabiał z obliczeniami i co jakiś czas się przycinał. Może z fabryki poszła wadliwa seria skoro nie byłem jedyną osobą z tym problemem.