TP-LINK TD-W8960N Zawiesza się

Witam
Posiadam wyżej wymieniony router. Problem polega na tym że głównie podczas grania w CS GO router zawiesza się i gaśnie jedna kontrolka(zdjęcie). Oddałem router na gwarancję i po tygodniu przysłali mi nowy router. Ale problem nadal występuje i nie wiem co zrobić. Dodam że mam do splitera(czy jakoś tak) podłączony telefon bezprzewodowy. Miałem jeszcze stary router ale w nim nie było takich problemów.
Bardzo proszę o pomoc :slight_smile:

Jak wyglądają parametry linii?

Zakładka Status- pokaż.

Gdzie znajdę tą zakładkę?

Device Info
---> Statistics
---> xDSL

A jak sprawdzić parametry linii?
Sorki jestem w tym temacie zielony :slight_smile:

Właśnie podałeś parametry linii. Te zdjęcia to szczegółowe parametry.

Ok czyli co mu dolega? :slight_smile:

Ok to jest to. Tu pod Device info wystepuje.

No właśnie ciężko mi powiedzieć... Parametry są niezłe, powinno hulać nawet pełne 10Mb/s, a masz ledwie 5Mb/s (synchronizacja 6144)
Ale to pryszcz, bo i tak głównym problemem jest utrata połączenia przy braku utraty synchronizacji (nie miga dioda synchronizacji, tylko ciągle się świeci).
Jak konfigurowałeś Neostradę na tym routerze? Z płyty, czy przez WWW? Spróbuj zmienić w zakładce Quick Setup ADSL WAN link type z PPPoE na PPPoA, Encapsulation Mode ma być VC/MUX, a MTU (bytes) ma być 1492

Router konfigurowałem przez WWW . Później spróbuję

Problem rozwiązałem
Okazało się że winowajcą tegoż problemu był...Steam. Po jego reinstalacji router przestał się zawieszać podczas grania :slight_smile:
Dzięki za pomoc :slight_smile:
Najwidoczniej coś pokombinowałem z połączeniem na Steam dlatego router się zawieszał

Jak temat rozwiązany to zamykaj.