[TP-Link TD-W8960N] Zawiesza się - NETIA

witam ,
Mam problem, konfigurowałem już wiele routerów pod ADSL-a ale nigdy bie doświadczyłem takich problemów jak w tym przypadku.
Router TD-W8960N usługa internetu od Neti na lini TP 2 komputery + rejestrator Wideo. Jeden na Wifi jeden na kablu.
Jest to już 3 router i za każdym razem te same objawy.
Po pewnym czasie router staje się nieosiągalny w sieci, nie można wejść w ustawienia przez WWW, sygnał Wifi nadaj i sieć jest ale traci połączenie z internetem, czasem wystarczy 1 restart czasem kilka. Dzieje się to prawie każdego poranka.

Druga fotka jest zrobiona po tym jak stracił połączenie z internetem?

Ten router to raczej W8961ND!? Wygląda na problemy z linią telefoniczną.

Nie kolego , wtedy router działał poprawnie.

Czy linia telefoniczna aż tak może wpływać a router że ten się zawiesza ? prawde mówiąc od samego początku mają problem, poległo już 2 informatyków na tym, ja miałem tylko przeforwardowac monitoring, przychodzę a tu takie problemy, bujam się z tym blisko miesiąc.

Oczywiście że tak.

To daj fotkę z połączenia ADSL jak się zawiesi.

Jeśli możesz to spróbuj tymczasowo przenieść router do bliższego/pierwszego gniazda telefonicznego. Parametry linii masz dobre (mieszkasz blisko szafy ONU) lecz lekko niepokojące bo tłumienie DOWN nie pasuje do UP. Umiesz określić w jakiej odległości mieszkasz od szafy/centrali?
Bardzo niepokojące są błędy CRC, które mogą doprowadzić do zawieszenia routera.
Próbowałeś aktualizować firmware?

FW od razu aktualizowałem , to lokalizacja w centrum miasta więc nie może być daleko , myślę że 3 km max. Na linii włączony został stały adres IP oraz zwiększony Upstream dla lepszego działania monitoringu. Niestety nie mam możliwości na bieżąco podglądu parametrów łacza, to router klienta.

Miałem problem z routerem, myślę że podobny ale problem przez przypadek znalazłem. Na loginie i haśle może działa już inny router?, ktoś podłączył w innej sieci router i dał te same dane . Wpisałem dla sprawdzenia swoje dane do konfigurowanego obcego routera i potem ze swoim miałem problem, nie chciał startować po restarcie , po usunięciu danych w obcym routerze mój router zaczął działać bez problemów ( męczenie się z problemem ok 2 miesięcy, przez swoją nieuwagę).

Raczej nikt nie powinien używać tego loginu i hasła. Chociaż kto tam wie. Skoro wina może leżeć po stronie Neti co proponujecie ?

Możesz zadzwonić do Netii i poprosić o wygenerowanie nowego hasła. Login zostaje.