Tp-Link TD-W8960N nie łapie synchronizacji

Witam!
Niedawno założyłem neostradę i po przejrzeniu kilku forów zdecydowałem się właśnie na tego Tp-Linka zamiast słabych neostradowych routerów. Niestety po zakupie i podłączeniu modemu nie łapie synchronizacji. Na chwilę zapali się lampka od ADSL (jakieś 5 sekund) i zaraz gaśnie. W ustawieniach routera Line State co chwile przeskakuje z Down na Showtim. Zadzwoniłem wiec do neostrady aby zgłosić awarie, przyjechał monter podpił Liveboxa i wszystko śmiga wiec straciłem tylko 40 zł za to, że problem był po mojej stronie. Monter podpiął T-Linka pod swoje kable i ten sam błąd więc stwierdziliśmy, że router jest zepsuty i należy go wymienić. Tak też zrobiłem, oddałem router do sklepu i bez sprawdzania wymienili mi na nowy. Z nadzieją, że nowy będzie działał podpiłem go a tu tak samo. Router jest nowy, nic jeszcze w nim nie szperałem, nie ustawiałem. Wszystko jest fabrycznie. Poprzedni resetowałem kilka razy, zmieniałem ustawienia i nic.
Wrzucam screeny które udało mi się uzyskać przez te 5 sekund gdy router się zapnie gdy nie łapie sieci te pola są puste:

Tutaj mam start, jak widać napis Done oznacza, ze nie ma synchro a gdy jest zmienia się na Showtime:

Mam jeszcze coś takiego nie wiem czy to coś da ale jest tam coś o DSL więc pomyślałem, że może nie zaszkodzi jak wrzucę:

Internet jest już z 2 tygodnie a jeszcze nie zdążyłem sprawdzić czy wgl działa. Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi!

O jakiej prędkości neostrady mówimy ? DSL Settings ustaw tylko jeden parametr np .G.DMT i zobacz czy router się zsynchronizuje z linią tak samo wykonaj przełączając na tryb ADSL2+. Po kazdej zmianie save i restart prądowy wykonaj.

Rozumie, że mam spróbować z tymi dwiema opcjami? Mówiąc restart prądowy masz na myśli normalne wyłączenie z prądu czy odcięcie mu zasilania poprzez wyjęcie zasilacza?
Dzwoniąc na infolinię kazali mi restartować lub odłączać od prądu aż do skutku ale przecież to nic nie da jeśli po pierwszym razie nie działa. ;o
EDIT: Prędkośś neostrady to do 10 Mb/s ale jak widać łącze łapie 12 Mb/s. Mam jeszcze takie pytanie czy do synchronizacji potrzebne jest postawienie internetu? W sensie wpisany login i hasło neostrady? Wydaję mi się, że nie i właśnie jak próbuję to zrobić zgodnie z płytką dołączona do Tp-Linka to wyskakuje błąd, brak połączenia z siecią.

Tak wyłączenie routera z prądu .

Tak oczywiście wprowadź login i hasło dostępowe do usługi .
Jeżeli nadal nie zsynchronizuje się router z linią wprowadź dane rejestracyjne jako login wpisz :rejestracja@neostrada.pl natomiast hasło rejestracja .Zobacz czy się zsynchronizuje router.

Próbowałem z ADSL2, ADSL2+ i G.DMt niestety to samo. Na stronie orange znalazłem coś takiego:
Jeżeli używasz Neostrady w opcji 10Mbit/s lub 20Mbit/s, modem musi obsługiwać technologię ADSL2+/VDSL2.
Pozostałe dane niezdbędne do ustanowienia połączenia to:Annex A
protokół PPPoA (jeżeli modem nie połączy się, to spróbuj przełączyć na PPPoE)
enkapsulacja: VC multiplexing (VCmux)
autentykacja PAP lub CHAP
VPI: 0
VCI: 35
W niektórych przypadkach (w zależności od typu modemu) konieczne będzie również wprowadzenie parametrów:DSL Modulation: G.dmt lub Multimode (dla opcji 10 i 20Mbit/s wybierz ADSL2+)
MTU: 1492 lub Auto
DNS: pobierane atomatycznie lub jeden z tych: podstawowy: 194.204.159.1, alternatywny: 194.204.152.34, host: dns.tpsa.pl

Pytanie moje brzmi gdzie mam wpisać ten DNS jak nigdzie nie mogę tego znaleźć? Według starszych modeli czyli V3 to się wpisywało podczas stawiania łącza ale w moim v4 już tego nie ma. ;o

Wpisywałeś jak powyżej . Żadnych DNS-ów nie wpisujesz dostajesz je automatycznie jeśli router się zsynchronizuje .

Próbowałem z tą rejestracją na 3 sposoby ale też to samo.

Te dane z orange.pl co podałem wpisywałem tak jak podałem ale oprócz Annex A i Autentykacja PAP lub CHAP bo nie mogłem ich znaleźć w ustawieniach.

Ustawiałeś poprzez Quick Setup?

Tak przez Quick setup. Ale jak widać wyżej zmieniałem też ustawienia DSL w Advanced setup.

Brak synchronizacji to nie wina konfiguracji połączenia.
Jedyne ustawienia odpowiedzialne za synchro to zakładka DSL jednak konfiguracja powinna wyglądać tak jak na 2 screenie w pierwszym poscie.
Możesz spróbować zmienić kabel łączący gniazdko tel. z routerem lub podłączyć inny modem/router.
Jak masz podłączony komputer do routera? WiFi czy kabel?

Kabel łączący gniazdo TP z routerem był zmieniany na działający z orange podczas wizyty montera więc myślę, że kabel jest dobry. Zasilacz tez był zmieniany. Obecnie nie mam możliwości podpiąć innego routera ale sagemcom i livebox z orange działały podczas wizyty montera. Jutro chyba przejadę się do znajomego i sprawdzę czy u niego na neostradzie działa mój Tp-Link niestety nałożę trochę km ale cóż w końcu trzeba to zrobić bo pomocy z orange nie otrzymam...
Komputer mam podłączony do routera za pomocą kabla ale podczas sprawdzania zmieniam ustawienia na swoim kompie i podłączam sam router żeby sprawdzić czy wgl jest synchro. Wydaję mi się, że jeśli sam router nie łapie synchro to podłączenie go do kompa też nic nie zmieni.

Dziwne, że nikt o loga nie spytał ale właśnie skojarzyłem więc wrzucam sam może ktoś znajdzie chęci żeby przejrzeć. :slight_smile:

Edit: Modem sprawdzony na innej neostradzie i śmiga więc muszę dzwonić do orange, że sobie w kulki lecą i tylko na kasę mnie kroją bo to u nich jest coś nie tak.