TP-Link TD-W8951ND zrywa połączenie wifi

Możesz jeszcze na próbę podstawić zasilacz 12VDC 1A.

Wszystko poustawiałem wszytko jak mi podaliście, UPnP wyłączony. Zobaczymy czy problem będzie się powtarzał. Napiszę za kilka dni czy się coś poprawiło czy nie:)

Po paru dniach wszystko tak jak by powróciło. Co chwile mamy internet "ograniczony" dosłownie na 20-30 s i później wszystko samo wraca do normy (raz się zdarzyło że dopiero po zapomnieniu sieci i ponownym połączeniu dopiero zaskoczyło). Jak myślicie czy to może być dalej wina routera czy jest to raczej wina operatora?
I jeszcze chciałbym dowiedzieć się czy da się na tym routerze ustawić aby mogły się do niego połączyć np 4 urządzenia nie więcej?

Co z tym zasilaczem?

Jeżeli łącze masz z Orange to wziął bym na wstrzymanie bo cały czas trwa i jest nie do końca usunięta awaria u tego operatora.

Po następnym tygodniu użytkowania routera problem jest mniejszy ale dalej co jakiś czas wywala mi ,,ograniczony" dostęp do internetu. Już nie wiem co może być przyczyną tego. Każdy z 3 laptopów ma oryginalnego Win i przy każdym problem jest ten sam. Myślę nad tym zasilaczem ale czy w ogóle ten pomysł ma szanse powodzenia i poprawienia czegokolwiek.

Jeżeli nie spróbujesz to się nie przekonasz.

Jeszcze jedno moje spostrzeżenie, nie wiem czy coś to zmieni . Internet zrywa każdemu kto jest podłączony do sieci, kiedy nowe urządzenie łączy się z routerem. Np: włączam laptopa, w tym samym czasie brat już jest połączony z siecią, i u niego sieć nagle pada/jest ograniczona.

Podstaw zasilacz o którym pisałem wcześniej i zobaczymy.

Sprawdź jeszcze Dzienniki Zdarzeń na komputerach. Ja kiedyś miałem konflikty IP, które nie zawsze wyrzucały komunikat o tym fakcie na pulpit. Mnie pomógł format na lapku, ale nie zlokalizowałem bezpośredniej przyczyny.

Widzę w dzienniku że po każdym przypadku rozłączenia mam błąd ,, Nastąpiło nieoczekiwane zatrzymanie modułu rozszerzalności sieci WLAN."

Od wczoraj router chodzi na tym mocniejszym zasilaczu i jest to samo. Już nie wiem co mam robić:( chyba będzie trzeba kupić inny...

Co znaczy mocniejszym? Podałeś jakieś parametry tego zasilacza?

kopiłem taki jak tutaj kolega pisał: 12VDC 1A.

Zrób taki test na stabilność:

Sprawdzimy gdzie cię rozłącza.

o to chodzi czy jakoś inaczej to dać?

Czyli sieć bezprzewodowa nie jest problemem. Problem w komunikacji routera ze światem.
Pokaż zakładkę status routera. Zrobiłeś konfigurację tak jak podawałem w jednym z pierwszych linków.

Tak, wszystko jest ustawione jak w poradniku który mi wysłałeś.

Wygląda że problemem jest stan twojej linii telefonicznej i generowane przez to błędy CRC a to ma negatywny wpływ na komunikację ze światem. Sprawdź stan linii telefonicznej w twoim mieszkaniu. Zgłaszałeś problem u dostawcy/

Nie zgłaszałem ponieważ cały czas myślałem że to problem jednak routera. Po świętach zadzwonię albo pożyczę od kogoś inny router i zobaczę czy też będę mieć takie problemy.