TP-Link TD-W8951ND zrywa połączenie wifi

Znalazłem podobny wątek ale problem nie został rozwiązany.
Posiadam Laptopa LENOVO G510 z kartą Broadcom 802.11n Network Adapter . Problem polega na tym że co jakiś czas rozłącza mi dostęp do internetu (połączenie ograniczone). Rozłączanie i łączenie nie zawsze pomaga (nie może się połączyć z siecią), wtedy muszę włączyć i wyłączyć laptopa żeby połączył mi się laptop z siecią WIFI. Brat kupił parę dni temu też laptop Lenovo, z tą samą kartą sieciową i też u niego występuję ten problem, natomiast siostra ma laptop hp z karta Ralink RT 802.11802.11 i u niej ten problem nie występuje. Na kablu internet chodzi i nie rozłącza. Myślałem że winą jest moja karta sieciowa ale sprawdzaliśmy u znajomych którzy mają router innej firmy i problem ten nie występuje w ogóle (testowane 2 dni). Próbowałem wgrywać mu nowszy system, (na router) mam najnowsze sterowniki karty i dalej co jakiś czas mam ograniczony dostęp.

Zrób skan inssiderem i wykres pokaż na forum.
Możesz spróbować w menu wyłączyć opcję UPnP ( Access Management - UPnP -> Deactivated)

Jeśli chodzi o zalogowanie się do routera problem polega na tym, jak to mi powiedziano kiedy zadzwonilem do TP-LInku ,, ma pan problem taki jak wiele ludzi, czyli przez błąd w routerze tego modelu nie można zalogować się na niego, robimy co w naszej mocy aby rozwiązać ten problem". Mogę zresetować router i postawiać tak jak było ale po 2-3 dniach od nowa nie mogę się do niego zalogować.

Przepraszam wprowadziłem jednak w błąd: 2 laptop lenovo ma krate Intel(R) Wireless-N 7260

Najlepsze jest to że za każdym razem kiedy go resetuje to wykonuje poniższe czynności + zmieniam hasło dostępu do routera i dalej po paru dniach się nie mogę do niego zalogować(kiedy wpisze adres strona się nie załącza-ładuje). Tak jak pisałem wyżej kiedy zadzwoniłem do tp linku powiedział mi konsultant że problemem jest za mało pamięci w tym routerze czy coś w tym stylu (nie znam się) i dlatego nie mogę się zalogować. Najważniejsze pytanie jest czy przez to mam takie problemu z tym internetem przez to że się nie mogę zalogować czy przez coś innego. Nic jeszcze raz go zresetuje i wprowadze zmiany. Zobaczymy ile tym razem będzie mógł się zalogować do niego.

Najważniejsze jest wyłączenie UPnP dla twojej konfiguracji i tego że router się zawiesza co jakiś czas.

Możesz jeszcze na próbę podstawić zasilacz 12VDC 1A.

Wszystko poustawiałem wszytko jak mi podaliście, UPnP wyłączony. Zobaczymy czy problem będzie się powtarzał. Napiszę za kilka dni czy się coś poprawiło czy nie:)

Po paru dniach wszystko tak jak by powróciło. Co chwile mamy internet "ograniczony" dosłownie na 20-30 s i później wszystko samo wraca do normy (raz się zdarzyło że dopiero po zapomnieniu sieci i ponownym połączeniu dopiero zaskoczyło). Jak myślicie czy to może być dalej wina routera czy jest to raczej wina operatora?
I jeszcze chciałbym dowiedzieć się czy da się na tym routerze ustawić aby mogły się do niego połączyć np 4 urządzenia nie więcej?

Co z tym zasilaczem?

Jeżeli łącze masz z Orange to wziął bym na wstrzymanie bo cały czas trwa i jest nie do końca usunięta awaria u tego operatora.

Po następnym tygodniu użytkowania routera problem jest mniejszy ale dalej co jakiś czas wywala mi ,,ograniczony" dostęp do internetu. Już nie wiem co może być przyczyną tego. Każdy z 3 laptopów ma oryginalnego Win i przy każdym problem jest ten sam. Myślę nad tym zasilaczem ale czy w ogóle ten pomysł ma szanse powodzenia i poprawienia czegokolwiek.

Jeżeli nie spróbujesz to się nie przekonasz.

Jeszcze jedno moje spostrzeżenie, nie wiem czy coś to zmieni . Internet zrywa każdemu kto jest podłączony do sieci, kiedy nowe urządzenie łączy się z routerem. Np: włączam laptopa, w tym samym czasie brat już jest połączony z siecią, i u niego sieć nagle pada/jest ograniczona.

Podstaw zasilacz o którym pisałem wcześniej i zobaczymy.

Sprawdź jeszcze Dzienniki Zdarzeń na komputerach. Ja kiedyś miałem konflikty IP, które nie zawsze wyrzucały komunikat o tym fakcie na pulpit. Mnie pomógł format na lapku, ale nie zlokalizowałem bezpośredniej przyczyny.

Widzę w dzienniku że po każdym przypadku rozłączenia mam błąd ,, Nastąpiło nieoczekiwane zatrzymanie modułu rozszerzalności sieci WLAN."

Od wczoraj router chodzi na tym mocniejszym zasilaczu i jest to samo. Już nie wiem co mam robić:( chyba będzie trzeba kupić inny...

Co znaczy mocniejszym? Podałeś jakieś parametry tego zasilacza?

kopiłem taki jak tutaj kolega pisał: 12VDC 1A.