TP LINK TD-W8951ND - Serwer DNS nie odpowiada

Witam!
Od dwóch dni (łącznie z dzisiejszym) morduję się z problemem nieodpowiadającego serwera DNS. Jak na razie nie zauważyłem związku pomiędzy tym dzisiejszym brakiem odpowiedzi a wczorajszym (ani czas trwania, ani czas, o której się to zaczęło dziać, się nie nakłada). Sytuacja wygląda tak, że nagle ni z gruszki po prostu Internet przestaje działać (sygnał jest, wszystkie diody na routerze się świecą, które świeciły przedtem). Wczoraj to była jakaś chwila, kilkanaście minut resetowania routera i w końcu zaskoczyło. Dzisiaj trwało to o wiele dłużej (z pół godziny, może więcej, na oko mówię), plus dodatkowo dwa razy problem znikał a po kilku minutach ten DNS znowu zdychał. Tak czy siak w końcu udało mi się problem, przynajmniej na razie, rozwiązać (o dziwo, przy rozwiązywaniu problemów pojawił mi się pierwszy raz zamiast komunikatu "serwer DNS nie odpowiada" komunikat bym wyłączył zasilanie modemu/routera i od momentu zresetowania już niby wszystko działa), ale mam wrażenie, że to nie ostatni raz.
Jestem na tyle zielony w tym, że nie wiem co wam wysłać w formie zrzutów, co by było istotne, więc napiszcie co mam wstawić.

Skonfiguruj router według poradnika:

Jeżeli to neostrada do DNS-y wpisz 194.204.159.1 i 194.204.152.34
Jeżeli to nic nie pomoże to odezwij się ponownie będziemy szukać dalej.

Więc tak: panel mam po polsku, więc ominąłem te pierwsze kilka kroków, a ponieważ mam Internet w Tepsie, to do DNS-a chciałem wpisać adresy Orange, ale za każdym razem, kiedy zmieniam kartę w panelu, ustawienia mi przywraca i przełącza DNS na automatyczny (mimo że wciskam "zapisz"). Tak samo też się dzieje przy wpisywaniu 8.8.8.8 i 8.8.4.4.

Zmiana przeglądarki coś poprawia w tej kwestii?

Tutaj nie będzie problemu z DNS. Problem z "Serwer DNS nie odpowiada" jest to problem z dostępem do internetu. Przeglądarka wywala ten błąd kiedy nie ma odpowiedzi z DNS, a ten wynika z braku połączenia.
Sprawdź czy router nie traci synchronizacji lub komputer traci połączenie z routerem. Można wejść na stronę http://192.168.1.1/ kiedy jest problem z DNS?

@Administrator
Faktycznie pomogło, z Explorera ustawień już nie wywaliło.
@Heinz
Tak, da się wejść na tę stronę, kiedy Internetu ogólnie mówiąc nie ma.
Swoją drogą, zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Nie wiem czy to wina tego, że grzebałem w tym 192..., ale przez chwilę znów miałem problem z Internetem, i co ciekawe, to forum działało poprawnie w przeciwieństwie do części innych stron (przykładowo forum CD Projektu, do którego odnośnik mam na górze na pasku i testowo odpaliłem).

Wyczyścił bym jeszcze przeglądarkę z której korzystasz (historia, cookies).

Przeczyszczone.
Swoją drogą, zastanawiam się czy wina nie leżałaby po winie routera, co zauważyłem właśnie ostatnim razem (w sensie, że w momencie, kiedy grzebałem w 192). Chodzi o fakt, że wtedy nie tylko na PC nie nyło Internetu, ale również na telefonach był tylko sam sygnał i nie łączyło z niczym.

Łatwo to sprawdzić w zakładce STATUS tp-linka czy widzisz tam adresację od dostawcy i czy pali się dioda Internet

Status wygląda następująco -

Co do lampki, ona pali się zawsze, ew. miga, ale nigdy nie miałem sytuacji by zgasła kompletnie.
Proszę poprawić dodanie obrazka zgodnie z regulaminem forum - Administrator
Przepraszam, kwestia przyzwyczajenia, ze ScreenShu korzystam już na tyle długo, że odruchowo robię nim zrzuty i wysyłam.

Dioda Internet musi świecić co oznacza dostęp do internetu. Kiedy miga oznacza to jakiś problem i brak połączenia.
Spójrz na tabelkę masz adresację i status Połaczony czyli wszystko jest ok. Kiedy zacznie się coś dziać sprawdź znowu tą tabelkę co się wyświetla.
Popraw dodanie obrazka!

No cóż, nie wiem czy częstotliwość migania tej diody ma znaczenie, ale jak coś, to sytuacja wygląda tak, że przez kilka sekund się świeci i na ułamek sekundy gaśnie kilka razy (konkretnej liczby nie ma, raz mignie jednokrotnie, drugi raz kilkukrotnie). Kiedy miga w ten sposób, problemów z Internetem nie mam. Nigdy też nie miga jak koguty radiowozu, że tak to ujmę, znaczy w proporcji 1:1, czy jak to dobrze nazwać.

Nie mam tego modelu u siebie ale może być to związane z pobieraniem danych. Tu nie ma co więcej dyskutować. Jeżeli będziesz miał nadal problem z dostępem do internetu sprawdź zakładkę Status.

Dobra, to w takim razie dam znać, jeśli znów Internet mi siądzie.

Czekamy na wyniki

No i znowu to samo, znowu Internet szaleje. Status wygląda tak:

Cały czas jest status Połączony? Sprawdzałeś dostęp kablowo i bezprzewodowo czy jest ten sam efekt?

Tak, cały czas jest połączony oraz przy ikonce na pasku nie ma żółtego trójkąta, czyli jakby Internet zwyczajnie był. Co do połączenia, jest bezprzewodowy, po kablu niestety nie idzie, bo mam jakieś uszkodzenie i zwyczajnie jakby nie widziało (przy komputerze świeci mi się ta zielona diodka przy wtyczce do kabla od Internetu, ale Internet dalej idzie tylko bezprzewodowo). Wina kabla czy też routera to nie jest bo i kabel wymieniałem, i router podłączałem pod laptopa i wszystko działało.

Zmień konfigurację radia na 802.11b+g bez n.

A gdzie to się zmienia?