TP-Link TD-W8951ND rozłącza Wi-Fi

Witam mam taki problem z routerem TD-W8951ND podczas korzystania z komputera potrafi rozłączyć się co jakiś czas.
Do routera jednocześnie połączone są najczęściej 3-4 urządzenia (tv, 2 laptopy). A sam problem jest na tyle uciążliwy że nie można w nic zagrać ani nic ściągnąć.
Testowałem różne ustawienia,zrobiłem upgrade routera,hard reset i nic nie pomogło.
Co do komputera to rozłącza dwa różne komputery z różnymi systemami i antywirusami, mój komputer działał bez problemu przy starszym tp-linku który miałem w innym mieszkaniu i do dnia dzisiejszego tam działa.
Na chwilę obecną mam tego dosyć na tyle że jestem zdolny do wyrzucenia go przez okno...

P.S. Podczas pisania tego postu rozłączyło mnie 4 razy .......

Ustaw kanał WiFi np na 1.

Ustawił bym jeszcze tryb 802.11b+g - Save i reboot routera. Testuj czy widzi poprawę.

Ok ustawiłem i testuje:

BEZ KITU, gdzie kupowałes router?!?

W sklepie komputerowym u siebie w mieście (koszalin) z tego co wiem to ten model ma problemy z radiem ale testuję dalej bo ten co mam to od sierpnia i szkoda wywalić od tak ponad 100zł jak może uda się go zmusić do działania.

Czekamy na opinie po tych testach czy coś się zmieniło na lepsze?

Ja walcze już z tym routerem trzeci miesiąć.
Moje ustawienia:
wifi b+g
pozbycie sie automatów
przypisanie DNS do DHCP routera
moc nadawania-srednia
radio z 20/40 na 20 MHz
Do tego po konsultacji z supportem TP-LINK dostalem nieoficjalny nowy firmware
http://www.tp-link.com/resources/software/TD-W8951ND_V5_131104.zip (instalujecie na wlasna odpowiedzialnosc)
Wszystkie te ustawienia dały rezultat, że już nie rozłącza z WiFi, ale nadal sa problemy z przesylem danych, mnóstwo utraconych pakietów, pingi skaczą o 200-300%. Do tego ustawienia te znacznie zmniejszają możliwości routera.
Wyglada to na usterkę fabryczną, dużo osob na różnych forach ma problemy z tym modelem oraz co gorsza z modelami które wychodzły w podobnym czasie na rynek(ale to narazie pojedyncze sztuki)
Dodzwoniłem sie po kilku dniach do wsparcia TP-LINK polska i zgłosiłem usterkę. Oni niby tam nic nie wiedzą na ten temat, nie mieli takich zgłoszeń więc jeśli ktoś ma problem z tym routerem badz podobny problem z innym modelem to dzwońcie do nich i zgłaszajcie, może wkońcu coś z tym zrobią, bo na tą chwile ten router powinien byc wycofany ze sprzedaży dopóki nie wprowadzą dobrze działającego oprogramowania
Infolinia http://www.tp-link.com.pl/support/contact/?categoryid=530
pozdrawiam

Testowałem ok godzinki i nic nie rozłącza, będę miał chwilę to sprawdzę jak to będzie gdy podłączę pod wifi jeszcze jednego kompa i telefon.
Edit:
Router testowany przez 3h z dwoma komputerami i tv, na jednym komputerze oglądanie filmików na youtube + gra, na drugim przeglądanie stron a na tv włączony youtube i transmisja live tutaj zero buforowania. Dziwne problem zniknął jak zmieniłem na b+g, czyżby ten router miał problem z N?
Sprawdzę jeszcze w piątek mam dzień wolny a na razie tyle co po pracy się udało zobaczyć .
Edit2:
Po testach wyszło że router pracuję jak trzeba nie traci połączenia jak było wcześniej. Teraz pytanie co dalej robić? Zmieniać ustawienia aż wyjdzie to co wywołuję ten błąd czy zostawić jak jest? Szczerze mówiąc nie przeszkadza mi jak jest ustawiony czasem tylko ping podskoczy i tyle.

Siema, tez miałem problem z tym urządzeniem ale postanowiłem go wymienić na nowszy model(TP-Link TD-W8901N). Męczyłem się z nim przez 3 dni i myślałem ze nerwowo nie wytrzymam... w końcu zauważyłem że on nie jest kompatybilny z Windowsem 8 a ja akurat taki posiadam wiec jeśli nie masz Windowsa 8 to nie pohulasz na tym routerze...
Pozdrawiam.

@Semperos to co piszesz to stek bzdur. Mam też ten model i W8 i jakoś się dogadują. Po czym wnioskujesz niekompatybilność?

po tym iz bez przerwy go restartowalo... przy kazdych ustawieniach i dlatego stwierdzilem niekompatybilnosc :slight_smile:

http://www.tp-link.com.pl/common/Promo/Pl/win8compatibility/

System W8 nie ma nic wspólnego z restartami routera. U mnie objawy opisane przez ciebie nie występowały a testowałem ten model między innymi na W8 oraz na pozostałych systemach operacyjnych.