TP-Link TD-W8951ND problem ze zmianą IP

(rico001) #1

Witam,
mam neostradę 20 Mb/s i kilka dni temu zmieniłem w Orange router na : TP-Link TD-W8951ND. Mam problem ze zmianą IP. Po odłaczeniu zasilania routera i podłaczenia z powrotem zasilania adres IP się nie zmienia i jest taki sam jak przedtem. Jak temu zaradzić? W poprzednim routerze dzięki odłaczeniu i ponownym właczeniu zasilania zawsze udawało mi się zmienic adres IP. Dziękuję za pomoc!

(CHACA) #2

Generalnie adres ip zmienia się raz na dobę automatycznie.

(rico001) #3

Tak, wiem, ale czy da się jakoś zmienić adres IP szybciej niz po 24 h ? Odłaczenie i podłaczenie zasilania nie pomaga

(szopen) #4

użyj poprzedniego routera (przy okazji przekonasz się czy nadal się zmienia)
a tak na poważnie, jeśli publiczny adres się nie zmienia to jest to kwestia jego przydziału przez operatora

(rico001) #5

Stary router musiałem zwrócić do Orange, a dostałem TP-Link TD-W8951ND
O ile się nie mylę neostradzie jest zmienne IP. Po odczekaniu 24h IP się nie zmienilo i dalej jest takie samo. Jeszcze kilka dni temu przed zmianą routera IP bez problemu się zmieniało. Czy moze to być wina nowego routera ?

(jaryn) #6

Od Orange to się dostaje TD-W8950N. Pod tym linkiem jest konfiguracja
http://www.orange.pl/kid,4004134906,id,4004134921,title,TPLINK-TDW8950N-konfiguracja-polaczenia-z-Internetem-,article.html

(szopen) #7

dostaje się "dynamiczne IP" co bynajmniej nie znaczy "zmienne" no i przymusu zmian nie ma
skoro operator zmienił Ci router, to zapewne przy okazji zmiany oferty, co mogło pociągnąć za sobą i inne zmiany (w tym brak zmian dynamicznie przydzielanego adresu)
wniosek - musisz zacząć odpowiedzialnie używać internetu, aby nie dopuścić np. do banowania adresu IP, który masz zapewne na długo
a jeśli dostałeś IP z jakiejś "trefnej puli" dzwoń na infolinię z pretensjami (ale o takich przypadkach nie słyszałem już od ładnych paru lat)
PS nie grzeb w konfiguracji, bo wygląda na poprawną, (ewentualnie możesz wyłączyć IPv6 jeśli wiesz jak - inny login do usługi, ale nie sądzę aby mogło to coś istotnego zmienić dla IPv4)

(rico001) #8

Czy mogłbys napisac jak wylaczyć IPv6 ?

(Heinz) #9

Wystarczy że z loginu wywalisz sufix "/ipv6"

(szopen) #10

Heinz jak zwykle był szybszy :smiley:

nie wiem czy ta metoda jest nadal obowiązująca, ale:
IPv6 włączone to masz
jakiślogin@neostrada.pl/ipv6
(jeśli zamalowujesz SS to nie maluj po całości a tylko człon "jakiślogin")
aby wyłączyć zmieniasz go na
jakiślogin@neostrada.pl
oraz w interfejsie routera wyłączasz obsługę IPv6 (jakbyś wrzucił screenshoty tak jak jest to zalecane na tym forum to może nawet bym je obejrzał)
PS może opisz z czym masz zasadniczy problem? (tj. po kiego grzyba chcesz zmienić publiczne IP?) bo czuję w kościach, że problem może wynika z czegoś innego np. to:
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4002357192,title,Bezpieczny-Dostep,article.html

(rico001) #11

Chodzi o to, że na starym routerze miałem automatycznie zmianiany adres IP po 24 h a jesli zaszła taka potrzeba to po odłaczeniu zasilania od routera i pomownym podłaczeniu miałem zmieniane IP. Na nowym routerze od 3 dni mam takie samo IP. Zmiana IP jest mi potrzebna do pobierania plików z niektórych serwerów.
Ponizej przedstawiam screeny z interfejsu routera :

(rico001) #12

Usunałem dopisek /ipv6 i teraz adres IP zmienia sie normalnie tak jak przedtem. Dziękuję za pomoc!