TP-Link TD-W8951ND problem ze zmianą IP

Witam,
mam neostradę 20 Mb/s i kilka dni temu zmieniłem w Orange router na : TP-Link TD-W8951ND. Mam problem ze zmianą IP. Po odłaczeniu zasilania routera i podłaczenia z powrotem zasilania adres IP się nie zmienia i jest taki sam jak przedtem. Jak temu zaradzić? W poprzednim routerze dzięki odłaczeniu i ponownym właczeniu zasilania zawsze udawało mi się zmienic adres IP. Dziękuję za pomoc!

Generalnie adres ip zmienia się raz na dobę automatycznie.

Tak, wiem, ale czy da się jakoś zmienić adres IP szybciej niz po 24 h ? Odłaczenie i podłaczenie zasilania nie pomaga

użyj poprzedniego routera (przy okazji przekonasz się czy nadal się zmienia)
a tak na poważnie, jeśli publiczny adres się nie zmienia to jest to kwestia jego przydziału przez operatora

Stary router musiałem zwrócić do Orange, a dostałem TP-Link TD-W8951ND
O ile się nie mylę neostradzie jest zmienne IP. Po odczekaniu 24h IP się nie zmienilo i dalej jest takie samo. Jeszcze kilka dni temu przed zmianą routera IP bez problemu się zmieniało. Czy moze to być wina nowego routera ?

Od Orange to się dostaje TD-W8950N. Pod tym linkiem jest konfiguracja
http://www.orange.pl/kid,4004134906,id,4004134921,title,TPLINK-TDW8950N-konfiguracja-polaczenia-z-Internetem-,article.html

dostaje się "dynamiczne IP" co bynajmniej nie znaczy "zmienne" no i przymusu zmian nie ma
skoro operator zmienił Ci router, to zapewne przy okazji zmiany oferty, co mogło pociągnąć za sobą i inne zmiany (w tym brak zmian dynamicznie przydzielanego adresu)
wniosek - musisz zacząć odpowiedzialnie używać internetu, aby nie dopuścić np. do banowania adresu IP, który masz zapewne na długo
a jeśli dostałeś IP z jakiejś "trefnej puli" dzwoń na infolinię z pretensjami (ale o takich przypadkach nie słyszałem już od ładnych paru lat)
PS nie grzeb w konfiguracji, bo wygląda na poprawną, (ewentualnie możesz wyłączyć IPv6 jeśli wiesz jak - inny login do usługi, ale nie sądzę aby mogło to coś istotnego zmienić dla IPv4)

Czy mogłbys napisac jak wylaczyć IPv6 ?

Wystarczy że z loginu wywalisz sufix "/ipv6"

Heinz jak zwykle był szybszy :smiley:

nie wiem czy ta metoda jest nadal obowiązująca, ale:
IPv6 włączone to masz
jakiślogin@neostrada.pl/ipv6
(jeśli zamalowujesz SS to nie maluj po całości a tylko człon "jakiślogin")
aby wyłączyć zmieniasz go na
jakiślogin@neostrada.pl
oraz w interfejsie routera wyłączasz obsługę IPv6 (jakbyś wrzucił screenshoty tak jak jest to zalecane na tym forum to może nawet bym je obejrzał)
PS może opisz z czym masz zasadniczy problem? (tj. po kiego grzyba chcesz zmienić publiczne IP?) bo czuję w kościach, że problem może wynika z czegoś innego np. to:
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4002357192,title,Bezpieczny-Dostep,article.html

Chodzi o to, że na starym routerze miałem automatycznie zmianiany adres IP po 24 h a jesli zaszła taka potrzeba to po odłaczeniu zasilania od routera i pomownym podłaczeniu miałem zmieniane IP. Na nowym routerze od 3 dni mam takie samo IP. Zmiana IP jest mi potrzebna do pobierania plików z niektórych serwerów.
Ponizej przedstawiam screeny z interfejsu routera :

Usunałem dopisek /ipv6 i teraz adres IP zmienia sie normalnie tak jak przedtem. Dziękuję za pomoc!