TP-link td-w8951nd laptop nie widzi sieci

Witam,
Mam problem. Moje dzieci coś zrobiły z laptopem i nie widzi on sieci. A miałam zainstalowanego TP-link td-w8951nd
Od początku! Kiedyś znajomy zainstalował na komputerze stacjonarnym ruter, wszystko chodziło, teraz ten komputer już nie działa i dzieci korzystają z laptopa HP. Parę dni temu coś nagle się stało (zapewne coś zepsuły) laptopa wogóle nie widzi sieci, a na telefonach komórkowych można normalnie się połączyć z siecią. Wogóle jak chcę wejść w ustawienia rutera wpisując adres IP do logowania to nie da się wejść, wyśfietla błąd przekierowań.
Poniżej obrazek z nazwą karty graficznej i to co się wyśfietla po wpisaniu ip config. jak to naprawić ? Domyślam się że problem może być banalny.

Z góry dziękuję za szybką pomoc.

Chciałabym jeszcze dodać że laptop widzi inne sieci dostępne przez wifi, ale nie widzi sieci z mojego rutera, a na telefonach komórkowych normalnie widać siec i można się z nią połączyć.

Masz jakąś aplikację zainstalowaną na tym komputerze do obsługi sieci bezprzewodowych czy robisz to przez system?

Czy przewodowo wszystko działa?

Normalnie zawsze łączyłam się przez system bez żadnych aplikacji, nigdy nie było żądnych problemów z okablowaniem i sprawdzałem kable i wszystko jest OK - zresztą jak łączy na telefonach i widzi sieć to na pewno nie kable. Problem że na laptopie sieci wogóle nie widzi z tego tp linka a na komórkach tak.

Karta sieciowa jest zainstalowana i włączona? Sprawdź co pokazuje Menadżer urządzeń w zakładce "Karty sieciowe"

Karta sieciowa na pewno zainstalowana, ale nie wiem czy włączona, ktoś by mógł wyłączyć kartę sieciową przez przypadek ?
Będę jutro popołudniu coś między 15 a 16 przed tym komputerem to sprawdzę i napiszę. Byłaby możliwość żebyś mi pomógł telefonicznie lub przez gg jutro ? Mogę nawet zapłacić żeby rozwiązać tylko ten problem.

Niestety nie pomagam poza forum. Więc jak jesteś zainteresowany to zapraszam tutaj w temacie.

Ok, będę tutaj pisała. Ale z tego co sprawdzałam parę dni temu to karta sieciowa była zainstalowana i włączona na 99% bo wchodziłam w manager urządzeń i było wyłącz kartę jak na nią najechałam, sterowniki pewnie z windowsa zainstalowane.

Sprawdź to a potem będziemy dalej rozmawiać. Na routerze ustaw też kanał na statyczny (bez auto) wybierając 1 czy 4. Sprawdź też jaki kraj masz ustawiony w konfiguracji routera dla radia.

Własnie ja nie moge wejsc w konfiguracje rutera, przez ip nie chcialo mi sie wogole zalogowac, jakas petla przekierowan czy cos podobnego.

Musisz mieć połączenie z routerem żeby się zalogować (najlepiej spróbuj kablowo). Wyłącz przed tym logowaniem na chwile zasilanie z routera.

Próbowałam kablem łączyć ruter i laptop i tak samo nie było widać sieci. Nie pamiętam czy tak sprawdzałam IP jak byłam podpięta kablem..
Będziesz jutro między 15 a 16 ? Wtedy będą pisała na forum.

Nie daję gwarancji ale są też inni użytkownicy.

OK dzięki ! Także tak czy siak będę pisała jutro coś koło 15 - 15.30 !

Karta sieciowa jest zainstalowana i wlaczona. Karta realtek rtl8101e, broadcom 802.11g, karta wifi i tuneling pseudo interface. To wszystko jest w kartach sieciowych w menadzerze urzdzen. Jak lacze laptopa kablem z ruterem wykrzyknik sie pojawia po prawej stronie. Jak wpisuje adres 198.168.1.1 w przegladarce wyskakuje komunikat ta witryna jest nie osiagalna.

W karty sieciowe w menadzerze urzadzen przy : Teredo Tunneling Pseudo-interface jest wykrzyknik. Tak samo po prawej stronie na wifi jest wykrzyknik jak kablem polaczylam ruter i laptop.

Czyli coś nie tak ze sterownikami, liczyłem na jakiegoś print screen-a