TP Link TD - W8901G

Witam serdecznie.
Po paru tygodniach prób samodzielnego rozwiązania problemu, zwracam się o pomoc do was.
Do rzeczy.. Mam pewien problem związany z przydzielaniem przez router (adsl) adresów IP przy włączonym DHCP. Otóż nie wszystkie urządzenia otrzymują adres IP, mimo że są podłączone (bezprzewodowo) do sieci którą ów router tworzy.
Załączam screeny z panelu konfiguracyjnego.

Tuż pod "Connected Wireless Clients" adresów MAC połączonych z routerem jest 9, tymczasem tylko 6 ma przydzielone IP (dwa dekodery w nc++ nie mogą dostać IP od routera - ale to loteria, ponieważ po restarcie routera czasami "zaskoczy"). Nie wiem sam co o tym myśleć. Kupiłem nawet specjalnie repeater przed zdiagnozowaniem, problemu, bo telewizory oddalone od siebie znacznie, myślałem że tam zasięgu nie ma, a tu problem leży w samym routerze i przydzieleniem IP. Czy ratuje mnie tylko kupno nowego routera ?

Dodam tylko że w "manual config" nie mam tych adresów MAC które są połączone, tylko te z listy, w której status jest "AUTO".
Czy ktoś ma jakiś pomysł ?
Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam

Dopisz jakieś DNS-y do konfiguracji i zrób reboot routera -


Tunery podłączone są kablowo do routera?

Dekodery są połączone bezprzewodowo. Dziś połączyłem kablem dekoder dodatkowy do routera i jest to samo :frowning:
Chciałbym wypróbować wszystko zanim zrobię twardy restart.
Te DNS do konfiguracji to miałeś na myśli w dekoderach ? Tam na sztywno dałem 192.168.1.1 , zawsze takie były, nigdy nie ruszałem ich.

Masz poradnik, proszę poczytaj.
Bezprzewodowo? To znaczy w jaki sposób dokładnie?

Odpaliłem ten poradnik i przeglądnąłem, chodziło Ci o dns'y na routerze głownym.
Do obu dekoderów podłączone są adaptery access point TP link WR702N pracujące w trybie "client" odpowiednio skonfigurowane. Do obsługi Multiroom potrzeba obu urządzeń pracujących w jednej podsieci. W tym momencie oba dekodery widzą się.. 'wskoczyło' kiedy wyłączyłem wszystkie tp linki i uruchomiłem w kolejności : router -> repeater -> reszta
Pytanie na boku : Czy mogę jakimś programem sprawdzić, jakie urządzenia łączą się przez mój Access point (repeater) a jakie poprzez router głowny ?
Główny to: TP LINK TD W8901G
Repeater WA 701ND

Sorki za post pod postem, zdaje sobie sprawę że mój router W8901G nie jest nowym modelem, może w tym leży problem ?
Sprawdzałem na laptopie w jednym miejscu, jest 4/5 kresek zasięgu wi-fi, mimo to że połączono z siecią, to nie ma internetu na owym laptopie, dopiero gdy podejde z nim bliżej routera, to wtedy nagle net zaczyna hulać. Mój router ma koło 3-4 lat czy to już koniec żywota i czas na wymiane ? Wolę już kupić nówke i mieć działajacy multiroom, - jak pisałem już, wczoraj zadziałało, dziś znowu zgubiło...
Wszystkie urządzenia w domu są już na standardzie "n", natomiast głowny router ma tylko b,g , czy tu może być problem ? Poprawia to w jakimś stopniu zasięg sieci bezprzewodowej ? Zależy mi na polepszeniu owego zasięgu - kupiłem antene 35cm, niby 12dBi wzmocnienia, zasięg może i jest ale jak widać w praktyce jest różnie i internetu nie ma nawet jak jest zasięg.

Załącze jak to wygląda w inSSIDer :

Próbowałem dodać DNS'y do routera, jednak nie zapisuje ich, po nacisnięciu SAVE nic się nie dzieje. To samo po twardym resecie routera.

Sprawdź w innej przeglądarce.