Tp-link td-vg3631 problem z voip neofon neostrada

Odradzam instalowanie tego softu! przez niego straciłem na ustawienia rutera 3 dni a i tak nie działał prawidłowo głównie nie obsługuje phone setup -fizyczne telefony voip nie dzwonią- działa tylko przekierowanie przez voip, oraz błędnie łączy przez porty voip nie zawsze jest głos.Rozłącza połączenie w trakcie ich trwania przy połączeniu przez EWAN. Poza tym przy zapisaniu ustawień zrobionych na tym firmware ,gdy zmienimy firmware blednę ustawienia zostaną przeniesione i nowy firmware możne również przez to źle działać.Obecnie najnowsze oprogramowanie ze strony firmowej tplinka zostało poprawione i działa bardzo stabilnie.Po wgraniu nowego softu polecam powrót do ustawień fabrycznych i ręczne ustawienie wszystko od nowa.

To jaki firmware masz teraz wgrany do routera skoro twierdzisz że ten TD-VG3631v1_0.6.0_1.0_up(130603) nie jest stabilny?

Żadnych ustawień nie straciłem po wgraniu tego softu oraz żadnych błędnych ustawień nie zaobserwowałem to po pierwsze. Po drugie korzystam z dwóch operatorów Voip oraz z PSTN absolutnie żadnych problemów od kiedy otrzymałem powyższy soft od producenta w przeciwieństwie do poprzedniej jeszcze aktualnej wersji softu jaki jest dostępny na stronie producenta.

Czyli wygląda na nieumiejętną konfigurację routera przez kolegę @drarti skoro u cobie Marcinie działa wszystko poprawnie.

U mnie wszyscy narzekają na jakość mojego głosu podczas rozmowy telefonicznej .
Ja słyszę innych dobrze , a moi rozmówcy narzekają że mój głos jest przerywany .
Wszystko jest skonfigurowane zgodnie z poradami w tym temacie .
Znajomi mówią że jakość mojego głosu była lepsa gdy korzystałem z liveboxa2 niż teraz gdy korzystam z TP-LINK 3631 . Co jeszcze można zmienić w ustawieniach routera , neofonu , by inni nie narzekali , że mój głos jest przerywany . Dodam że najczęściej korzystam z telefonu w trybie głośnomówiącym .Próbowałem na firmware "kwietniowym" i "czerwcowym" do mojego routera i z tego co słyszę od rozmówców - nie miało to wpływu na jakość mojergo głosu .

Jakie masz ustawienia Preferred Codec w ustawieniach SIP? Poza tym wyłącz VAD Support w ustawieniach telefonów.

W PREFERED CODEC mam tak ; na pierwzym miejscu są G711ALAW a na drugim miejscu są G711MULAW. Opcję VAD SUPPORT odchaczyłem , ale gdy dziś zapytałem swego rozmówcę jak słychać mój głos , to odpowiedział mi że dobrze mnie słychać gdy
przybliżę się do telefonu , ale gdy choć trochę oddalę twarz od telefonu , to od razu mój głos przerywa[wszystko to w trybie głośnomówiącym ]. Zauważyłem tam opcje ;
Speaker Gain:Mic Gain: Są one ustawione na 0db . Czy powinienem te ustawienia zmienić :-[
Dziś po naradzie z panem z infolinii tp-linka odchaczyłem tą opcję VAD , natomiast w opcji
MIC GAIN - ustawiłem na +6dB . Chyba teraz jest lepiej ze słyszalnością mojego głosu :-*
Dziś przeprowadziłem taką próbę ; odstawiłem na bok router tp-linka a podłączyłem z powrotem liveboxa. Moi rozmówcy twierdzą , że jakość mojego głosu jest lepsza . OO czym by to świadczyło ?

Jeśli nawet po wgraniu czerwcowego FW nie ma możliwości dzwonieia na tel. komórkowe
warto spróbować zmienić ten parametr:
Vois -> Advanced Setup -> Dtmf Relay setting -> inBand

Dzięki Alter Ego - to co napisałeś to naprawdę pomaga :slight_smile:

registraton adres masz zły, wstaw neofon.tp.pl ,a phone number ma być takie samo jak authentication ID.

[quote="zielony1978, post:1, topic:4542"]Witam. mam problem z połączeniami przychadzącymi gdy dzwonię z telefonu komórkowego na voip wyskakuje napis POŁĄCZENIE ODRZUCONE.Połączenia wychodzące działają bardzo dobrze.Telefon na livebox 1.1 działa poprawnie.Telefon mam dość nowy panosonica ale dla pewności sprawdziłem na innym aparacie.Bramka w modemie pokazuje status gotowości UP. Na błekitnej lini podano mi hasło i to ma wystarczyć do poprawnej konfiguracji bramki.Oczywiście wgrałem najnowszy soft ver.130108.Ogólnie jestem zielony w takich sprawach najlepiej jak bym dolaczył jakieś ss ale niewiem jak to zrobić.TP-LINK TD-VG3631 kupiłem ponieważ livebox 1.1 często się zawieszał i tracił synchronizacje.Tp-link radzi sobie dużo lepiej ,tyko nie moge sobie z voipem poradzić PROSZE O POMOC ,SUGESTJE.DZIĘKUJE!!!

Proszę poprawić treść postu w myśl pkt. 1.4 regulaminu forum. CHACA[/quote]

skonfiguruj popranie voip lub zmień opertora voip,na pewno pomoże

najnowszy soft ver.130108
- skąd taki wziąłeś ? A ja dziś kupiłem nowy aparat telefoniczny ; maxcom kxt 809 . Problemy z jakością mojego głosu , który słyszą moi rozmówcy - całkowicie zniknęły :) A ja już chciałem nieść router do naprawy , obwiniając jego za problemy z przerywanym głosem . Wniosek mój jest taki ; na jakość głosu który mamy poprzez bramkę VOIP ma wpływ nie tylko konfiguracja routera , ' ale również to jaki telefon jest do niego podpięty ;) Obsługa tel stacjonarnego jest prosta , nie do końca rozumiem tylko znaczenmie funkcji ; FLASH - przerwa kalibracyjna i prefix PBAX . Czy domyślne wartości tych opcji powinno się zmieniać :-[

Powyższe oprogramowanie rozwiązało problem odbierania połączeń przychodzących z telefonii komórkowej do VOIP w Orange. Dziękuje za zamieszczenie pliku.