Tp-link td-vg3631 problem z voip neofon neostrada

To się zgadza że jest niedopracowany, choć trzeba wyeliminować jakąś usterkę techniczną (elektroniki) na routerze.

Jeżeli sprawa tak wygląda z tym tp-linkiem to mam pytanie jaką bramkę polecacie pod usługę VoIP z orange?

Brał bym sprawdzoną klasykę LINKSYS PAP2T lub popatrzył za jakimś Fritzbox-em, choć to na pewno droższy zakup.
Tu masz konfigurację bramki pod neofon z orange:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11004743#11004743

Popatrz na Cisco. Cisco SPA3102-EU. Może D-Link DVG-1402S

Czyli jestem w kropce, powiem koledze może się zdecyduje wydać trochę więcej :wink: Dzięki za rady koledzy!

A czy nie masz czasem włączonej opcji DND(Do not disturb) w ustawieniach telefonu Voice - Phone Setup? Jeżeli tak to odznacz to.

Tak jak sam czytałeś kolega kontaktował się z supportem TP-linka, niestety jakiś problem z oprogramowaniem, ale dzięki za sugestie każda może być przydatna.

Panowie. Specjalnie sie rejestrowalem bo sledzilem rowniez ten temat. W softach do 13 kwietnia 2013 ponoc jest problem z niektorymi providerami voip. Rozwiazaniem jest niekiedy wpisanie w polu nr telefonu, swojej nazwy uzytkownika sip - u mnie tak zadzialalo. Problem ma byc ponoc rozwiazany w najnowszym firmwarze.
Powodzenia

O jakim operatorze VoIP piszesz? Neo czy coś innego?

Witam jestem świeżutki na tym forum, również mam problem z tym routerem posiadam fun paka 20mb + telefon voip + tv w orange, internet i telewizja działa elegancko tylko telefon niedziała wogóle, najśmieszniejsze jest to że status konfiguracji bramki widnieje UP czyli wszystko powinno być OK a nie jest, ani ja nie moge śię do nikogo dodzwonić, ani nikt do mnie, myślałem że wydając prawie 350 zł za ten router będzie wszystko działało jak należy ale się pomyliłem, jak by ktoś wiedział jak rozwiązać problem z telefonem, proszę o pomoc bo już mi ręce opadają, soft routera 130413 czyli najnowszy, a LIVEBOX 2.0 od ORANGE to jeden wielki SHIT.
Z góry dziękuje za odpowiedź :slight_smile:
Pozdrawiam.

Kolego w temacie zostało powiedziane chyba wszystko, jest problem z neofonem na poziomie firmware-u w routerze. Kolega @Tymczasowy pisał coś o loginie zamiast numeru ale nie dopisał co to za operator. Wszyscy czekamy na rozwiązanie tego problemu przez producenta.

W moim przypadku chodzi akurat o ipfon.pl, ale widzialem na zagranicznym forum ktos tez to sugerowala w przypadku innego operatora.

Ok, dzięki za informację.

Nie wiem czy w dobrym dziale ale skoro jest to dział opinie użytkowników to chyba jednak tak, a jeżeli nie to proszę o przeniesienie do odpowiedniego.
Postanowiłem napisać tutaj bo support chyba mnie mocno olewa nie widząc tego problemu. Chodzi o urządzenie TD-VG3631 z modemem ADSL, bramką VoIP, bezprzewodowym punktem dostępowym (standard N) oraz 4 portowym routerem jako jedno urządzenie sieciowe fajnie to wszystko wygląda na papierze i chyba tylko tyle! Używam tego urządzenia od dwóch miesięcy w między czasie doczekałem się już 3 oprogramowania ale dalej występują problemy o których po krótce napiszę.
Urządzenie po utracie synchronizacji z linią ADSL w moim przypadku Netia PPPoA VC-Mux VPI/VCI: 0/35 nie potrafi się ponownie automatycznie połączyć mimo, że linia się zsynchronizowała a w opcjach jest zaznaczone "Connect automatically. The connection will be automatically on after startup or disconnection". Co ciekawe po utracie synchronizacji (zerwaniu połączenia z linią) przydzielony w poprzedniej sesji adres IP pozostaje cały czas aktywny powodując tym samym błędną informację dla kont VoIP, które cały czas informują o połączeniu z serwerem SIP a tak naprawdę nie są połączone, proszę:

Ale co najciekawsze po zsynchronizowaniu ponownie linii poprzedni adres IP zostaje cały czas jako aktywny:

Konta VoIP oczywiście cały czas posiadają status UP czyli zalogowane i jest to błędna informacja bo w rzeczywistości nie są zalogowane tak samo jak z dostępem do internetu, którego nie ma (tutaj zrzut z innej sesji ale chcę pokazać, że pomimo statusu Connect po ponownej synchronizacji linii w rzeczywistości tak nie jest):

Na powyższe niestety pomaga tylko ręczne rozłączenie połączenia przez Disconnect oraz ponowne połączenie Connect i to jest problem. Dlatego do czasu pojawienia się odpowiedniego oprogramowania eliminującego te problemu przynajmniej dla mnie urządzenie te idzie do szafy bo niestety nie mogę sobie pozwolić abym nie miał w domu aktywnego telefonu, a pilnować czy urządzenie działa prawidłowo nie mam zamiaru. Chwilowo więc wracam do starego poczciwego FritzBoxa 7170 gdzie powyżej opisywanych problemów nie ma.

Jak komuś zależy na stabilnej pracy tego urządzenia to niech do chwili ukazania się nowego FW odpuści sobie korzystanie z tego "cuda" :smiley: Otrzymałem właśnie dzisiaj potwierdzenie z supportu z potwierdzeniem występowania powyżej wskazanych problemów, sprawę zgłosili do centrali :slight_smile: Każą czekać na nowy FW 8)

Problem ze stabilnością chyba rozwiązany przez najnowsze oprogramowanie w wersji beta na dzień 24.06.2013 - zapraszam do testowania i czekamy na opinie.

Witam to mój pierwszy post na tym forum :slight_smile:
Użytkownikiem tp-link 3631 jestem od 2 dni , kupiłem go ze względu na słaby zasięg wifi w livebox2.
Po uruchomieniu routera , skonfigurowaniu bramki VOIP[neofon] okazało się że połączenia z telefonami
stacjonarnymi działają prawidłowo , natomiast nie dało się połączyć ani odebrać połączenia z komórki :-
Miałem wtedy kwietniowe firmware , ale dziś rano wgrałem te z postu powyżej .
Co się zmieniło ; nie ma problemów z połączeniami z komórkami :slight_smile:
Ale nie działa funkcja wyłączania poczty głosowej poprzez kombinację "krzyżyk 21 krzyżyk" lub
"krzyżyk 61 krzyżyk ". Musiałem się poratować liveboxem aby tymi sposobami wyłączyć pocztę :-[
zauważyłem też że na tym firmware mam dośc nierówny ping do routera i co ciekawe ping jest lepszy gdy obie
antenki są dość mocno rozchylone . Im bardziej antenki zbliżają się do pozycji pionowej , tym ping jest gorszy .

To naprawdę musisz ustawić doświadczalnie. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

Ciekawi mnie jeszcze taka 1 rzecz ; ile prądu zużywa nasz routerek na "biegu jałowym "
a ile podczas aktywnej pracy :frowning: W instrukcji obsługi o tym nie piszą :wink:

Jeżeli masz multimetr z miliamperomierzem to możesz zmierzyć. Myślę że nie są to bardzo duże różnice.