TP-LINK TD-VG3631 Problem z ADSL2+

Witam
wczoraj zakupiłem TP-LINK TD-VG3631 w celu podłączenia usługi VOIP. Niestety router ten nie widzi połączenia adsl, po długiej rozmowie z działem technicznym dowiedziałem się że przyczyną jest ADSL2+ a moja linia działa w technologi adsl.Obecnie korzystam z routera nedgar DGN220. i wszytko działa pięknie może trochę zasięg wifi słaby ale połączenie jest stabilne.
Mam pytania:
1:czy to możliwe żeby nie było sposobu na synchronizację routera ADSL2+ na linii ADSL ?
2:jak skonfigurować TD-VG3631 zeby działał jako bramka VOIP oraz AP z wifii a nedgar DGN220 jako modem ADSL.
3:jakieś inne rozwiązania problemu ? nie posiadam LIVEBOXA od tepsy.
Z góry dziękuje za odpowiedzi
pozdrawiam
nunstorm

wczoraj zakupiłem TP-LINK TD-VG3631
Kupiłeś jako nowy czy używany? [quote="nunstorm, post:1, topic:7679"]1:czy to możliwe żeby nie było sposobu na synchronizację routera ADSL2+ na linii ADSL ?[/quote] Nie mam tego modelu przy sobie więc proszę o podanie konfiguracji jaką widzisz dla ADSL-a.
2:jak skonfigurować TD-VG3631 zeby działał jako bramka VOIP oraz AP z wifii a nedgar DGN220 jako modem ADSL.
Raczej nie.

Kupił bym bramkę VoIP-ową, TD-VG3631 został wycofany z produkcji, moim zdaniem nie zbyt udany model. Poszukaj sobie na forum było kilka wątków w tym temacie.

Kupiony jako nowy :frowning:
DSL Modulation type:
Auto SYnc-UP
T1.413
G.lite
G.Dmt
ADSL2
ADSL2+
Nie wiem już co robić :frowning:

Po ustawieniu na sztywno ADSL-a i wykonaniu restartu też nie łapie synchronizacji? Spróbuj nawet G.Dmt bo ADSL jest kompatybilny w dół. Wrzuć jakiś obrazek z konfiguracji i ze statusu routera.

niestety teraz nie mam dostępu do łącza. ale próbowałem na auto i na adsl2 gość z orange twierdził ze widzi jak router próbuje nawiązać połączenie.Jutro zobaczę jeszcze na G.dmt , jak to nie pomoże to może uda mi się zwrócić u sprzedawcy .A takie miałem dobre zdanie o tej Marce w domu mam TL-MR 3220 i jestem bardzo zadowolony :slight_smile:

Najpierw trzeba skupić się na dostępie do internetu potem mysleć o VoIP-ie.

Myślę że pomijając ADSL można użyć tego routera jako VoIP
Spróbuj

temat do zamknięcia Pan w sklepie wymienił mi na inny TP-link4G + zwrot kasy
teraz szukam bramki VOIP niestety w sklepie nie było :frowning:
Pozdrawiam

Dzięki za informacje w temacie. W razie problemów zapraszamy ponownie.