Tp-link RE200 - Funbox 3.0

Witam.

Nie wiem czy podobny temat gdzieś był, przy wyszukiwaniu w każdym razie nie trafiłem na taki.

Mam problem z repeaterem TP-LINK RE 200.
Otóz sprawa wygląda tak że jakiś czas temu zostałem podpięty do światłowodu.
Posiadam router Funbox 3.0.

Problemem okazuje się prawdopodobnie konfiguracja w/w repeatera.
Wzmacniacz łączy się z sieciami Wifi 2,4ghz jak i 5ghz.
Sygnał rzeczywiście jest wzmocniony, jednak na końcu połączenia otrzymuje komunikat "Brak dostępu do Internetu" - nie ma znaczenia czy jest to smartfon czy laptop.

Przypuszczam więc, że chodzi tutaj głównie o kwestie konfiguracji. Próbowałem sam działać metodą prób i błędów jednak w dalszym ciągu nie udało mi się rozwiązać tej sytuacji.

Bardzo proszę o pomoc. Będę ogromnie wdzięczny.

(Heinz) #2

Witam,
Livebox to takie dość specyficzne urządzenie i ma problem z przekazywaniem adresów IP do urządzeń za repeaterem.

Musisz włączyć serwer DHCP na RE200 ustawiając adres IP bramy domyślnej na 192.168.1.1 oraz serwerów DNS na 192.168.1.1 oraz np 8.8.8.8

Jestem dosyć zielony w tych sprawach...
Wydaje mi się, że wprowadziłem powyższe dane poprawnie jednak połączenia z Internetem dalej brak.
Załączam prtsc, aby można było rzucić okiem w te dane.

(Heinz) #4

hmm Pierwszy wpis ustaw na "Użyj poniższego adresu IP"
IP wpisz 192.168.1.250
maska 255.255.255.0
brama 192.168.1.1

czas przydzielania adresu ustaw na 120

teraz podłącz się przez WiFi do repeatera komputerem i wykonaj w cmd polecenia:

ping 192.168.1.1
ping 8.8.8.8
ping wp.pl

Wszystko wpisane jak podałeś. Dalej nie łączy.

Po złapaniu sygnału z tp-link
W cmd:
ping 192.168.1.1 - Pierwsze request timed out dalej okej.
ping 8.8.8.8 - 4 razy request timed out

Przepraszam za post pod postem.

Po dalszym grzebaniu w konfiguracji i konsultacji z działem technicznym tp-link udało się uzyskać połączenie.
Jeśli chodzi o konfigurację to otrzymana od działu technicznego była praktycznie taka sama jak ta, którą podałeś.
Kwestia zmiany polegała na wcześniejszej konfiguracji, a następnie połączeniu z siecią.
Repeater się połączył, jednak nie nazwał sieci, którą stworzył jako nazwa głównej sieci.
Przy próbie skopiowania nazwy sieci głównej problem wraca.

Pozostaje sprawa przełączania sieci wifi w urządzeniach mobilnych w zależności od miejsca użytkowania.

Jeśli masz jakąś sugestie czy można to jakoś inaczej połączyć to chętnie posłucham.

Dzięki za chęci i pomoc.

Pozdrawiam