TP-LINK R605 problem z loopback/Hairpin NAT

Hej mam pytanko, ponieważ mam router R605 do niego podłączone 2 światłowody pod wan oraz wan1
Pod wan2/lan oraz wan3/lan mam podłączonego NASA DS420+ a pod wan4/lan mam podłączonego swojego PC.

Problem jest taki, że spiąłem sobie wszystko w OMADZIE na którą zainstalowałem na NASIE, wydaje mi się, że to akurat nie ma znaczenia, ale tak dodam.

i teraz problem jest taki że mam publiczyn adres IP na który mogę wejść z zewnątrz ale nie mogę wejść na niego wewnątrz tej sieci lan.

Czyli jeśli jestem w domu mogę wejść na NASA tylko pod adresem IP 10.0.0.240 ale nie mogę z IP. 123.123.123.123 (przykładowe) lub nas.nazwadomeny.pl.

Jeśli jestem poza domem to spokojnie mogę wejść z 123.123.123.123 (przykładowe) lub nas.nazwadomeny.pl

Soft:
Omada - najnowsza, jaka jest dostępna
TP-LINK 605 1.3.0 - także też najnowszy, zmieniałem na 1.1.1 na 1.2.0 też nic nie dawało.

Wiecie może jak rozwiązać ten problem?

Dodam, że w innym domu miałem światłowód od Orange z publicznym adresem IP i tego problemu nie było.

Hairpin/loopback problem występował w 1.1.0 i został naprawiony w 1.1.1.
Ale jest ciekawostka w tym wątku:

After some research I found that if virtual server is used - it works. But doesn't work for ports forwarded by UPnP.
Może to to?