Tp Link Neffos X1 Max Bootloop

image
@Morfik

Ty masz 64G rom a nie 32G. :smiley: Więc musisz sobie zrobić jeszcze raz backup, tym razem albo popróbować z wartościami tak by cały flash wykroić, lub odczytać wielkość flash z logów sp flash tool. Pewnie dlatego się rzuca że jest uszkodzona tablica.

Ale z tego co tam widzę, to układ jest, pytanie czy zawartość partycji też ale to już do weryfikacji po tym jak się cały backup zrobi.

@Morfik czyli ta wartość hex co mi podałeś * 2?

No właśnie nie. Dokładnej wartości ci nie podam. Po prostu trzeba ustalić metodą prób i błędów lub odczytać z logu sp flash tool.

Odpal sobie sp flash tool, i tam masz w helpie przejście do folderu logów. Każdy start tego narzędzia tworzy nowy plik. Jak podłączysz telefon, to powinien on zwrócić szereg danych w tym logu. Nie wszystkie modele zwracają ale te z X1 mi zwracały zawsze wielkość flash, którą można podać przy backupie.

Dumps.zip (13,8 MB)

Wszystkie logi^
image

Może to być to:
image

Pomnożyłem numer ostatniego sektora raz 512 bajtów i wychodzi delikatnie mniej niż 0XE8F800000

Edytowałem, zobacz zrzut ekranu na poprzedniej wiadomości. Tam jest dokładnie to samo.

Tam za ostatnim sektorem zwykle jest trochę wolnego miejsca (poste bloki), no i też musi doliczyć miejsce na zapasową tablicę partycji. Także to nie jest cały flash. :slight_smile:

Robić readback z 0XE8F800000?

A jakbyś dodał trochę i dał 0xE8FF00000 -- to zwróci błąd? Jeśli tak to masz przedział, w który zawiera się prawidłowa wartość. :smiley:

image @Morfik jest błąd że poza maksymalną (...)

Czyli od 0xE8F800000 do 0xE8FF00000 . No i próbuj wartości zmieniając 8-9-A-B-C-D-E :smiley:

@Morfik czyta 0xE8FE0000

No to daj teraz 0xE8FEF000

Nie mogę tej wartości znaleźć w logu. I trzeba na około :smiley:

Czyta

No to: 0xE8FEFF00

image

A jak dasz 0xE8FEFFFF ?

To samo

Powyżej 0xe8fefe00 jest błąd