TP link MR3420 nie działa funkcja DLNA

Jestem tu nowy. Pobieżnie przeszukałem forum, ale nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu. Niedawno zmieniłem dostawcę internetu z Vectry na Play i zakupiłem router TPlink MR3420 oraz modem HUAWEI E3272s. Konfiguracja przebiegła pomyślnie i mam internet na wszystkich urządzeniach tzn. laptop Toshiba satellite a215, telewizor samsung UE32F5500, smartfony nokia N8 oraz samsung galaxy mini2. Wszystko fajnie, ale nie działa funkcja dlna. Aplikacja nokia play to nie wykrywa telewizora. Wcześniej miałem router netgear wgr614v9 i nie było problemów. Próbowałem różnych sztuczek resetowania do ustawień fabrycznych, reinstalowania sterowników karty sieciowej, usuwania i ponownego wyszukiwania sieci, a nawet połączenia dwóch routerów przy pomocy kabla (pomógł mi poradnik na youtube) i nawet udało się sprawić, że obydwa routery miały dostęp do neta na komputerze i smartfonach, ale wtedy telewizor nie chciał się podłączyć do starego routera. Dodam jeszcze tylko, że jestem totalnym laikiem i nie znam terminologii. Proszę o łopatologiczne tłumaczenie. Dla ułatwienia nagrałem filmik, na którym przedstawiam wszystkie zakładki panelu routera i kart po ponownym resecie. Jest ich bardzo dużo i wszystko po angielsku i nie mam pojęcia co do czego służy. Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem? 3tZYggd6p7s

Możesz ping-ować urządzenia w sieci?

niestety nie wiem o czym piszesz. Czy to coś skomplikowanego dla laika? Może prosić literaturę, ewentualnie proste poradniki jakie czynności wykonać, żeby rozwiązać problem?