Tp-link MR3220v2 i Huawei e3131h-2

Witam mam problem z konfiguracją Routera z modemem Huawei e3131h-2. Posiadam wgrane oprogramowanie 'TL-MR3220_V2_140929'. Po wstępnej konfiguracji oraz podłączeniu modemu przez kabel wyskakuje napis identifying, po krótkiej chwili disconnected. Zaś gdy podłączę modem bezpośrednio do routera wyskakuje identifying, po czym identyfied, ale nic się nie dzieje, nie znajduje zasięgu, nie podaje modelu. Wcześniej używałem Huawei e3131s-2 i po wgraniu pliku konfiguracyjnego .bin chodził bez problemowo, kilka dni temu wyzionął ducha więc zakupiłem nowy i nie mam pojęcia jak mogę go sparować z routerem.

Ten model modemu jest niewspierany przez oficjalne oprogramowanie. Możesz zainstalować Gargoyle 1.6.2.2 z eko.one.pl na nim działa.

Nie współpracuje z Gargoyle, miałem jakieś dziwne problemy, że wykrywało go na kilka sekund jeśli nie był podłączony przez kabel, jeśli był to nie wykrywało go wcale, nie mógł się połączyć z siecią. Niedawno przeszedłem znów na oficjalny, ze względu na to że w liście modemów kompatybilnych jest Huawei e3131h-2. Myślałem, że będzie działał bez problemu.

Współpracuje:

2014-06-14 wersja 1.6.1.4
- ZMIANA: aktualizacja sterowników ath9k
- ZMIANA: dla routerów z 4MB flash i USB została usunięta funkcja repeatera
- ZMIANA: dla routerów DLINK DIR-6xx została usunięta funkcja repeatera i UPnP, zmieniony także zostaw motyw domyślnie na Blue Ice C
2014-06-07 wersja 1.6.1.3
- ZMIANA: aktualizacja usb-modeswitch/usb-modeswitch-data do najnowszej wersji [b](m.in wsparcie dla E3131h-2)[/b]
- ZMIANA: aktualizacja libopenssl (poprawki bezpieczeństwa)
2014-05-25 wersja 1.6.1.2
- NOWE: dodanie duckdns.org do listy ddns
- ZMIANA: aktualizacja usb-modeswitch
- ZMIANA: przy wyłączaniu OpenVPN jawne wykonanie zatrzymania procesu

Może modem wymaga dodatkowego zasilania. Masz aktywny HUB USB?
Odłącz modem i podłącz go ponownie, poczekaj 30 sekund i podaj log z routera/

Zastosuj porady z postu wyżej. Mnie też nic innego nie przychodzi do głowy.