TP-LINK model wr740n


(mstachowiak77) #1

WITAM. ZAKUPIŁEM ROUTER TP-LINK MODEL TL-WR740N. KORZYSTAM Z INTERNETU DOSTARCZANEGO PRZEZ TELEWIZJE KABLOWĄ VECTRA. PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE PRZY PODŁĄCZENIU NA KABLU DO MODEMU OSIĄGAM PRĘDKOŚĆ PONAD 40 MB A PO PODŁĄCZENIU DO ROUTERA WIFI PODAJE 15 MB DO 18 MB.
I TU PYTANIE CZY TO WINA BŁĘDNEJ KONFIGURACJI PRZEZE MNIE ROUTERA CZY JEST JAKIŚ INNY POWÓD UTRATY POND POŁOWY PRĘDKOŚCI. PROSZĘ O ODPOWIEDZ LUB KONTAKT TELEFONICZNY 606 816 784

Proszę nie pisać z włączonym Caps Lockiem. W tytule tematu proszę o podanie modelu sprzętu i krótki opis usterki.CHACA.


(CHACA) #2

Router jest podłączany bezpośrednio do linii czy do modemu? Do którego portu routera podłączasz kabel od Vectry? Pokaż nam screen z jego ustawień.


(Heinz) #3

Zaniżona prędkość WiFi może być przez kartę sieciową WiFi w komputerze. Wspiera ona tryb N? Jaką masz prędkość połączenia w statusie połączenia bezprzewodowego?


(mstachowiak77) #4

ruter jest podpięty bezpośrednio do modemu. kabel vectry jest wpięty do portu WAN bo innego nie ma. a jak mam zrobić ten screen to nie wiem.


(mstachowiak77) #5

a jak i gdzie moge sprawdzić status połączenia sieciowego???


(CHACA) #6

http://cocacolapremiership.pun.pl/viewtopic.php?id=13 króciutki kurs tworzenia screena. Zaloguj się do routera i tam po lewej stronie będzie zakładka Status. Otwórz i daj screena wg instrukcji. Od dawna masz tego TP-Linka?


(mstachowiak77) #7

zrobiłem ale nie wiem jak go wkleić w post


(mstachowiak77) #8

a może podaj maila to wyśle na maila


(Heinz) #9

Mi chodziło o ten stan połączenia i pole szybkość. Jaką ma wartość?


(CHACA) #11

Czy od momentu zakupu tego sprzętu aktualizowałeś jego oprogramowanie?


(mstachowiak77) #12

nie nic nie aktualizowałem a powinienem??


(mstachowiak77) #13

jeśli chodzi o stan WIFI to prędkość ma 54Mb/s


(CHACA) #14

No kolego to jest podstawa bytu routera :slight_smile: poszukaj na naszym forum firmware do tego routera i zaktualizuj. Pamiętaj o odpowiedniej wersji. Jaką wersję masz to możesz odczytać z naklejki na spodzie routera będzie napisane V1,2,3,lub 4. Prędkość to jest tylko karty w Twoim sprzęcie. Ten router jest 150-tką. Przy prędkości karty 54Mb prędkość jaką możesz uzyskać to jakieś 25Mb max. Dodam tylko iż aktualizacja firmware poprawia jakość i stabilność połączenia i pracy routera.


(Heinz) #15

Przy dobrych wiatrach 25Mbit/s normalnie to 18-22Mbit w zależności od odległości i jakości sygnału.
Wymień kartę WiFi w laptopie a osiągniesz prędkość połączenia 150Mbit/s co daje jakieś 60Mbit/s realnego transferu. To powinno wystarczyć aby osiągnąć pełną prędkość łącza.


(mstachowiak77) #16

dzięki za pomoc


(mstachowiak77) #17

jeszcze tylko jedno ile kosztuje taka wymiana karty???


(CHACA) #18

To pytanie skieruj do serwisu. Najpierw musisz zakupić odpowiednią kartę która będzie kompatybilna z Twoim sprzętem. Ja myślę iż wymiana to jakieś 50-100pln :slight_smile: chyba że jesteś w stanie zrobić to sam to odpadną ci koszta robocizny w serwisie.


(Heinz) #19

Jeśli ma być to karta wewnętrzna to np. Intel ® Wireless WiFi Link 4965AGN kosztuje około 30zł ( używka) możesz też kupić kartę na usb w rozmiarze nano ( delikatnie wystaje z portu USB) cena też podobna
ważne żeby wspierała minimum lite N 150Mbit/s


(CHACA) #20

Tak, tylko nie znamy marki i typu sprzętu jaki ma autor. Sam musi poszukać jaka karta będzie kompatybilna z płytą główną+ sterowniki pod dany system operacyjny.