TP-LINK model wr740n

WITAM. ZAKUPIŁEM ROUTER TP-LINK MODEL TL-WR740N. KORZYSTAM Z INTERNETU DOSTARCZANEGO PRZEZ TELEWIZJE KABLOWĄ VECTRA. PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE PRZY PODŁĄCZENIU NA KABLU DO MODEMU OSIĄGAM PRĘDKOŚĆ PONAD 40 MB A PO PODŁĄCZENIU DO ROUTERA WIFI PODAJE 15 MB DO 18 MB.
I TU PYTANIE CZY TO WINA BŁĘDNEJ KONFIGURACJI PRZEZE MNIE ROUTERA CZY JEST JAKIŚ INNY POWÓD UTRATY POND POŁOWY PRĘDKOŚCI. PROSZĘ O ODPOWIEDZ LUB KONTAKT TELEFONICZNY 606 816 784

Proszę nie pisać z włączonym Caps Lockiem. W tytule tematu proszę o podanie modelu sprzętu i krótki opis usterki.CHACA.

Router jest podłączany bezpośrednio do linii czy do modemu? Do którego portu routera podłączasz kabel od Vectry? Pokaż nam screen z jego ustawień.

Zaniżona prędkość WiFi może być przez kartę sieciową WiFi w komputerze. Wspiera ona tryb N? Jaką masz prędkość połączenia w statusie połączenia bezprzewodowego?

ruter jest podpięty bezpośrednio do modemu. kabel vectry jest wpięty do portu WAN bo innego nie ma. a jak mam zrobić ten screen to nie wiem.

a jak i gdzie moge sprawdzić status połączenia sieciowego???

http://cocacolapremiership.pun.pl/viewtopic.php?id=13 króciutki kurs tworzenia screena. Zaloguj się do routera i tam po lewej stronie będzie zakładka Status. Otwórz i daj screena wg instrukcji. Od dawna masz tego TP-Linka?

zrobiłem ale nie wiem jak go wkleić w post

a może podaj maila to wyśle na maila

Mi chodziło o ten stan połączenia i pole szybkość. Jaką ma wartość?

Czy od momentu zakupu tego sprzętu aktualizowałeś jego oprogramowanie?

nie nic nie aktualizowałem a powinienem??

jeśli chodzi o stan WIFI to prędkość ma 54Mb/s

No kolego to jest podstawa bytu routera :slight_smile: poszukaj na naszym forum firmware do tego routera i zaktualizuj. Pamiętaj o odpowiedniej wersji. Jaką wersję masz to możesz odczytać z naklejki na spodzie routera będzie napisane V1,2,3,lub 4. Prędkość to jest tylko karty w Twoim sprzęcie. Ten router jest 150-tką. Przy prędkości karty 54Mb prędkość jaką możesz uzyskać to jakieś 25Mb max. Dodam tylko iż aktualizacja firmware poprawia jakość i stabilność połączenia i pracy routera.

Przy dobrych wiatrach 25Mbit/s normalnie to 18-22Mbit w zależności od odległości i jakości sygnału.
Wymień kartę WiFi w laptopie a osiągniesz prędkość połączenia 150Mbit/s co daje jakieś 60Mbit/s realnego transferu. To powinno wystarczyć aby osiągnąć pełną prędkość łącza.

dzięki za pomoc

jeszcze tylko jedno ile kosztuje taka wymiana karty???

To pytanie skieruj do serwisu. Najpierw musisz zakupić odpowiednią kartę która będzie kompatybilna z Twoim sprzętem. Ja myślę iż wymiana to jakieś 50-100pln :slight_smile: chyba że jesteś w stanie zrobić to sam to odpadną ci koszta robocizny w serwisie.

Jeśli ma być to karta wewnętrzna to np. Intel ® Wireless WiFi Link 4965AGN kosztuje około 30zł ( używka) możesz też kupić kartę na usb w rozmiarze nano ( delikatnie wystaje z portu USB) cena też podobna
ważne żeby wspierała minimum lite N 150Mbit/s

Tak, tylko nie znamy marki i typu sprzętu jaki ma autor. Sam musi poszukać jaka karta będzie kompatybilna z płytą główną+ sterowniki pod dany system operacyjny.