TP-Link M5350 (przenośny hotspot 3G)

M5350 - dostępny wkrótce
Mobilny modem 3G, z wbudowanym punktem dostępowym obsługujący HSPA+, obsługujący prędkość 21.6Mbps download i 5.76Mbps upload
Wyposażony będzie w baterię o pojemności 2000mA i obsługujący do 10 użytkowników jednocześnie.

TP-link M5350 - instrukcja_eng

Dostęp do internetu to obecnie jeden z czynników, bez których większość osób nie jest w stanie pracować. Niestety, niewiele komputerów jest wyposażonych w moduł 3G, w związku z czym konieczne jest stosowanie zewnętrznych urządzeń, które połączą nas z siecią. Jednym z bardziej funkcjonalnych rozwiązań jest bezprzewodowy router TP-LINK M5350.
Urządzenie jest mobilnym hotspotem, który może udostępniać połączenie za pośrednictwem WiFi maksymalnie dziesięciu urządzeniom. Czas jego pracy to około 7 godzin, dodatkowo może być ładowany przez port USB komputera. Dane dotyczące działania routera można odczytać na małym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Pomimo dużej baterii oraz ekranu, samo urządzenie jest niewielkich rozmiarów i bez trudu mieści się w kieszeni spodni czy marynarki.
Szczegółowe dane urządzenia znajdziecie na stronie firmy TP-LINK. Test pojawi się natomiast w najbliższym wydaniu iMagazine.

Źródło: iMagazine.pl

Od kilku tygodni testujemy mobilny router TP-LINK M5350. Zrecenzował go dokładnie Paweł Hać w majowym iMagazine. Ja zaś chciałbym dorzucić kilka przemyśleń, jako że miałem okazję przetestować go w czasie wakacyjnego wyjazdu.
Wziąłem M5350 ze sobą z założeniem, że będzie źródłem internetu dla kilku urządzeń. Dodatkowo, ponieważ byłem zagranicą, to chciałem być pewien, że router będzie działał z dowolną kartą i nie będę musiał przejmować się żadnym simlockiem.

Więcej na: tech.wp.pl

Wrzuciłem do routera kartę plusa (abonamentową) z pakietem internetowym 1GB. Takie mam osiągi w odległości. Po wpisaniu PIN-u karty w konfiguracji routera wszystko działa bez problemów:

Status routera po połączeniu i uzyskaniu adresacji od operatora

Speedtes wykonany na łączu 3G Plusa: