Tp-link m5250

Witam. Od niedawna jestem posiadaczką podanego w tytule przenośnego modema. Już z konfiguracją miałam problem. Okazało się, że modem pobierał dane z karty sim dopiero po wpisaniu pinu (mam w Orange internet).
Proceduralne wygląda to tak: Advanced ->Sim Lock -> PIN Management
I mam pytania.

  1. Czy za każdym razem, gdy będę chciała korzystać z modemu przenośnego muszę go aktywować na laptopie?
  2. Jak mogę wyłączyć żądanie kodu pin przez kartę sim?
    Chodzi o to, że gdy jestem w parku, włączam modem i mam dostęp do internetu, a nie przed wyjściem muszę go aktywować i przez cały czas chodzić z włączonym. Modem ten w głównej mierze będzie obsługiwał konsolę Nintendo 3DS.
    To mój pierwszy post. Nie wiem gdzie go umieścić (w jakim dziale). I bardzo mi zależy na precyzyjnych odpowiedziach.
    Z góry dziękuję.

Na oba pytania powiem tyle że jeśli chodzi o modem to nie wymaga on żadnej aktywacji. Wystarczy tylko połączyć się z siecią WiFi i wpisać hasło.
Jest tylko jeden mały problem, Orange zakłada na swoje karty kod PIN i trzeba go wpisać, Wyłączenie tego kodu jest chyba niemożliwe.

Czyli jednak będę musiała za każdym razem wchodzić na laptopa, nawiązać połączenie bezprzewodowe z modemem -> wpisać w przeglądarce 192.168.0.1->zalogować -> przejść do zakładki Advanced -> Sim Lock -> PIN Management -> wpisuje pin i dopiero wtedy mam dostęp do internetu przez modem.
Kurcze na konwentach to w ogóle nie będzie zdawało egzaminu. T-T
To jeszcze niech ktoś mi powie do czego służy zakładka "Auto-unlock PIN"?

Teoretycznie ta zakładka ma sama wpisać pin. Wypróbuj.