TP link m5250 - połącznenie internetowe przez USB

Witam.
Chciałbym zapytać czy jest możliwe na ww mifi połączenie internetowe poprzez USB, czy tylko Wifi wchodzi w grę. Bo mam komputer bez wifi i chciałbym aero 2 przez usb puścić. Przeczytałem instrukcję wzdłuż i wszerz i nie mogę znaleźć takiej opcji.
Pozdrawiam

Nie mam tego modelu u siebie więc trudno mi zweryfikować. Podłączając urządzenie do komputera system rozpoznaje je jakoś (nazwa) próbuje coś instalować czy tylko zaczyna się ładowanie?

Niewiem czy w m5250, ale w m5350 usb służy tylko do aktualizacji oprogramowania.

Pewnie będzie podobnie, miałem go kiedyś ale nie pamiętam bo nie sprawdzałem tego wątku.

Jak podłącze do kompa to od razu wyskakuje dysk z plikami "tpusber", podejrzewam, że są to sterowniki do USB do systemów. Windows 10 dysk obsługuje bez problemu. Aktualnie poradziłem sobie tak, że udostępniam do smartphone a przez smartphone robię tethering przez USB i działa. Trochę na około ale mam neta :slight_smile: Potrzeba Matką wynalazków :wink:

No ale sam modem się nie instaluje w menadżerze urządzeń?

Nie chcę instalować - przynajmniej w Win 10. Od razu otwiera się dysk. W menadżerze urządzeń też nie ma żadnych błędów.

No to niestety masz odpowiedź, urządzenie nie posiada możliwości podłączenia się do modemu przez port USB

Niestety ale nie ma takiej możliwości. W/w możesz podpiąć przez port usb do innego routera np: Archer C7, musi być spełniony jeden warunek, mianowicie na pokładzie musi być zainstalowane oprogramowanie alternatywne.

instrukcja zwykle nie wspomina o funkcjach, których nie ma… i nie ma w tym nic dziwnego

myślałem, że może pamięć zawodzi (bo też nie mam pod ręką podobnego modelu), ale upewniliście mnie co do spostrzeżenia, że cała linia M5xx0 nie udostępnia internetu przez USB (choć np. dostęp do karty TF/uSD jest tylko w ten sposób)

@szopen trafna uwaga. USB jest tylko do aktualizacji i dostępu do karty TF/uSD.
W modelach z LTE (M7xx0) usb może też udostępniać internet jako RNDIS czyli zwykła karta sieciowa.