TP-Link jako bridge - co robie źle?

Witam. Mam problem z którym borykam się już pół roku i przetrząsnąłem chyba połowę internetu w poszukiwaniu odpowiedzi (możliwe że źle szukam?)
Posiadam router TP-LINK TL-WR740N. Ma on służyć do wzmacniania sygnału z routera marki PENTAGRAM podpiętego kablem do internetu, którego dostawcą jest VECTRA (na tym routerze jest login i hasło do sieci). Routery oddzielone są 2 ścianami (i jedną gipsową).

Całość skonfigurowałem tak, że most raz działa a raz nie. Około 30% czasu działa z normalną prędkością, 20% czasu jest ping ale stron nie czyta, a resztę czasu nie działa.
Opiszę pokrótce zmiany, które robie zmieniając domyślne ustawienia routera:

  • Wireless Network Name: jakaś wymyślona nazwa, próbowałem tę samą co na pentagramie bez efektu
  • Enable WDS Bridging - tutaj wybieram sieć z pentagrama i wpisuje hasło (WPA2-PSK). Sygnał to około 10 Db. Channel zmienia się (1 lub 6) więc ustawiam na Auto.
    Przy kliknięciu save pojawia się komunikat "Your AP channel is not the same as the Bridged AP's channel, do you want to change your channel to the Bridged AP's channel? " -> klikam OK
  • ustawiam hasło dla TP-Linka (WPA/WPA2)
  • DHCP Server - zmieniam na Disable
  • Default Gateway: - zmieniam na np. 192.168.0.10

I na koniec klikam Reboot.
Moje pytanie: dlaczego internet tak często na TP-Linku nie działa, mimo że na Pentagramie go odbiera? Co wynika z ustawień że raz łączy a raz nie? Czemu przy łączeniu się 3 komputerów do TP-Linka przy działającym necie jeden z nich czasami nie uzyskuje dostępu do internetu?
Z góry dziękuję za pomoc.

WDS nie jest jednolicie ustandaryzowany .Po pierwsze dwóch producentów urządzeń o różnych Chipsetach. Wgraj na TP link TL-WR740N soft Gargoyle i skonfiguruj jako Most bezprzewodowy przekażnik.