TP LINK extender problem

Witam Panów i Panie.
Chciałbym prosić o pomoc, zanim wyjaśnię, wstępnie opiszę co się stało.
Zakupiłem urządzenie TP-Link Range Extender TL-WA750RE 150Mbps WiFi
W sklepie z urządzeniami IT.
Po zakupie poczyniłem następujące kroki, zainstalowałem jakoś tego extender tzn. Ustawiłem IP ponieważ moje obecne IP sieci to 192.168.1.1
A extender ma w domyśle ustawienia 192.168.0.254
Ustawiłem w Extenderu Ip 1: 192.168.1.150 (zakres jaki podaje mi router-modem-główny nadajnik to 1-199)
Następnie ustawiłem bramę na 192.168.1.1
(dodatkowo wyłączyłem zabezpieczenie sieci hasłem)
Następnie co się stało extender pracował i zwiększał sygnał.
Po jakiś 6h pracy został mi odłączony internet od dostawcy, tłumaczą się tym, że moje urządzenie PINGowało ich serwery.
Następnie przyjechał do mnie specjalista który miał rzekomo podłączyć to urządzenie ponownie (zresetowałem wcześniej extendera do fabrycznych ustawień). Po czym nic nie zrobił i powiedział, że nie mam podłączać urządzenia (extendera) ponieważ, nie wiem co ponieważ.
I tak zakup extendera wyniósł mnie 95zł, a urządzenie Ponoć nie może pracować bo pinguje podobno im w centrali "coś"
I tu pada moje pytanie czy jestem w stanie podłączyć być może jakoś lepiej tego extendera tak by pracował i było wszystko tak jak książka pisze? Ponieważ co do profesjonalizmu tych specjalistów nie jestem przekonany (tłumaczył coś jeszcze, ze mamy sobie światłowód połączyć.)
Przyznam się szczerze, że nie mam znajomości w temacie urządzeń tego typu i wszystkie informację jak podłączyć czerpałem z filmików na youtube i forach dyskusyjnych.

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

Sprawdziłeś czy repeater ma najnowsze dostępne oprogramowanie (strona producenta)?

(dodatkowo wyłączyłem zabezpieczenie sieci hasłem)
Czyli co sieć bezprzewodowa jest nie zabezpieczona? Bo tu jedynie mogę upatrywać problemu że ktoś nielegalnie podłączył się do twojej sieci i generuje jakiś ruch. Pierwszy raz słyszę żeby wzmacniacz robił taki problem z ping-iem.

Dokładnie. Zabezpiecz sieć.

Przywróciłem zabezpieczenie hasłem na głównym modemie tp-link takie jak przed zakupem. WPA2-PSK. (specjalista nie włączył ponownie sam przed chwilą to zrobiłem)
Więc aktualnie Wifi w domu jest zabezpieczone.

Pokażę może co widzę, po chwilowej zabawie:

Jakie urządzenie pełni rolę głównego routera (punktu dostępowego)?

Poprawiłem, zdjęcia :slight_smile:

Wygląd to nie wszystko, co to za model?

Model spisałem z etykiety TD - W8951 ND
jednocześnie jak połączy się w takich ustawieniach jakie zamieściłem wyżej występuje problem IP. I podczas połaczenia sieć jest widoczna i jest napisane dostęp do internetu lecz takowego internetu nie ma.

A co to dokładnie za dostawca internetu i w jaki sposób masz to dostarczone do mieszkania bo W8951ND to router ADSL-owy.

Dostawca to : http://new.sptelek.pl/
I nie rozumiem dokładnie pytania, mógłbym prosić o wytłumaczenie?
Mam od nich telefon,telewizor i internet. Odpowiem jak Kowalski wszystkie są przewodami do centrali. (tak to rozumiem)
dziwne jest, ze jak odłączę zabezpieczenie te o którym wspomniałem to urządzenie działało (przed rozłączeniem kilka dni temu)

W jaki sposób masz to dostarczone do routera - linia telefoniczna czy skrętka komputerowa. Jeżeli nie wiesz pokaż zakładkę Status z TP-linka.

Proszę:) Oczywiście dodam, że teraz skaczę pomiędzy Ext. (nie wykrywajacym internetu) a modemem głównym

Jeżeli na W8951 podpiętym pod kompa lub wifi masz dostęp do internetu to zajmijmy się ustawieniami extendera. Jak możesz to pokaż nam ustawienia DHCP, LAN, Operation Mode.

Sytuacja jaką mam ustawioną wygląda następująco

DHCP na Off. Adresacje nadaje router główny. LAN daj na Dynamic IP.

Witam a czy w IP Adress jak jest 192.168.1.110 (sam to nadawałem )
i gate 198.168.1.1
zmienić na fabryczne?
czyli:
198.168.0.254
gate 0.0.0.0

? tak jak fabryka dała?
Ponieważ po przełączeniu tak jak Pan pisze internetu niestety nie ma a informacja o wifi extendera jest nastepujaca

Tak adres fabryczny. Pytanie drugie w zakładce Wireless- Wireless Settings masz widoczną nazwę swojej sieci i łączysz się z nią?