TP-Link do LTE, NAT Loopback

Witam
Zastanawiam się nad zakupem routera TP-Link TD-W8970. Obecnie korzystam z z MR3220 jednak chciałbym zmienić sprzęt na trochę mocniejszy. Korzystam z LTE Play modem HiLink E3372s-153. Co do routera potrzebuję portów gigabitowych oraz funkcji NAT Loopback, która pozwala na przekazanie pakietów danych z zewnętrznego IP do wewnętrznego potrzebne do obsługi bramofonu. Z tego co udało mi się znaleźć w sieci w/w router posiada. Dobrze by było mieć też możliwość podpięcia HDD oraz standard AC. Po podłączeniu modemu niestety nie ma takiej możliwości wykorzystany port USB. Wersje V1 miały dwa gniazda USB V3 ma tylko jedno. Może jakiś inny model TP-Linka który spełnił wszystkie założenia ? Możecie coś doradzić ?

Jeśli nie chcesz zmieniać oprogramowania to będzie ciężko dobrać coś co obsłuży modem USB, gigabita, AC i wolne USB na HDD.
Wszystkie opcje spełni router Archer C7 z wgranym Gargoyle.

Jeżeli nie ma innego wyjścia możne być na innym firmware. Obecnie używam Gargoyle na MR3220. Czy ktoś używa Archer C7 z HiLink E3372 ? Jest stabilne. Widzę że są różne wersje V1,V2,V3. Na co zwrócić uwagę? Jaki konkretnie soft byś polecił ? Czy inne modele C9 lub C2600 też maja taką możliwość mają USB 3.0 ? Wyżej nie mierzę max 1000PLN.
Dzięki za odpowiedz.

1000 to dość sporo. C2600 który wg mnie obecnie jest najmocniejszym routerem z TP-Linka spokojnie zamyka się w tej sumie.
W standardowym sofcie brak mu obsługi modemów na USB.
Openwrt dopiero dojrzewa na ten router ale na chwilę obecną działa dość stabilnie. Gargoyle nie ma na niego i raczej nie zobaczymy go w ciągu 2 - 3 lat.

Najtańsza opcja z wszystkimi Twoimi wymaganiami to Archer C5/C7.
Lepsza opcja to Archer C2600 ( tylko tutaj trzeba pokombinować i prawdopodobnie konfiguracja będzie wymagała wiedzy i obsługi openwrt ( konsola i GUI), oraz najlepsze transfery jeśli chodzi o urządzenia podłączone na USB3.0
Opcja która nie wymaga zbytniej wiedzy to zakup dedykowanego routera do LTE: Archer MR200 + wr1043nd do obsługi gigabitu i hdd USB.

Jeżeli chodzi o w/w przez ciebie zestaw to używałem dość długo i nie było problemu. Na pokładzie miałem wgrany open-wrt- chaos calmer. Działa bardzo stabilnie. Dodatkowo miałem podpiętą antenę zewnętrzną LTE 1800. Wersja Archera to V2.

Wybiorę raczej Archer C7 openwrt jak dla mnie nie do ogarnięcia. Czym różniły się V1 i V2. Z tego co zauważyłem na V3 nie ma Gargoyle.

W/g mnie jest prostszy od gargulca i bardziej stabilny. Generalnie poświęcasz chwilę na konfigurację i zapominasz. Wybór należy do ciebie. Nic na siłę.

Dziękuję za odpowiedzi. Router kupiony Archer C7 V2. Zostaje zapodać FW. Czy gargoyle-1.9.0.2-ar71xx-archer-c7-v2-squashfs-factory.bin będzie OK. Pobrane z http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/ar71xx/ . Chodzi stabilnie czy może wybrać coś innego ? Możecie podzielić się spostrzeżeniami.