TP link CPE510

Witam!!!
Mam problem z ta antena a mianowicie podaje dobre hasło a urządzenie się nie łączy z antena. Co może być przyczyną ? Laptop ani Telefon nie łączy się przez wifi ciągle podaje ze blednę hasło a jest dobre

  1. Upewnij się, że łączysz się z CPE a nie innym urządzeniem (wybierasz właściwe SSID/nazwę sieci i żadna inna sieć WiFi nie ma takiej samej nazwy w okolicy)
  2. Upewnij się, że podałeś dobre hasło. Najlepiej zmień je w interfejsie zarządzania CPE na inne, koniecznie takie, które ma co najmniej 8 znaków, żadnych specjalnych - zacznij od 12345678, albo abcdefgh - na próbę.

Ogólnie jak dwa urządzenia mówią, że złe hasło, to może po prostu tak jest.
No i dla precyzji to nie "antena" tylko access point lub punkt dostępowy.

kolego 1 w mojej okolicy tylko ja nadaje na Tym SSID
2 nawet hasło 12345678 nie daje rady nadal wyrzuca
tak miałem na myśli Access point

Możliwe, że tylko ty, ale moja propozycja związana jest z tym, że możesz mieć więcej urządzeń nadających z tym samym SSID ale różnymi hasłami. Po drugie pamiętaj, że niektóre urządzenia mogą nadawać na 2,4GHz oraz 5 GHz jednocześnie i póki nie mamy jakiegoś urządzenia z agregacją pasm to warto ustawić różne SSID dla tych pasm.
Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo trafienia po prostu na niezgodny chipset AP oraz komputera i/lub telefonu, ale rzadko się zdarza, żeby było tak z dwoma urządzeniami na raz, dlatego proponuję:

  1. Wyłącz zasilanie tego CPE i zobacz, czy SSID zniknęło.
  2. Włącz, zmien SSID na inne, jeżeli jest opcja, wyłącz 5GHz
  3. Wypróbuj przywrócenie stanu fabrycznego.