TP Link archer vr300 + mesh

Witam mam pytanie dotyczące funkcji mesh. Posiadam router ADSL TP link vr300 podłaczony do Neaostrady po RJ11, chciałbym dokupic np. router tp link archer ax55 z funkcją mesh, czy to zadziała ? z tego co sie orientuje to jeden z routerow w takiej sieci musi posiadać funkcje mesh. czy to ma znaczenie który ?

Jeżeli zależy nam na pełnej funkcjonalności mesh (roaming między punktami dostępowymi WiFi bez widocznych zerwań połączeń) to WSZYSTKIE punkty dostępowe WiFi muszą działać w pełni zgodnej technologii MESH. W przeciwnym razie będziemy mieli po prostu dwie (lub więcej) sieci WiFi, które mogą mieć co prawda tę samą nazwę, ale przełączenie będzie następowało wg zasady "ooooo, tracę zasięg, to ja poszukam innego AP" i przez czas potrzebny do zalogowania się do nowego AP pakiety internetowe będą po prostu tracone.

Można natomiast wyłączyć całkiem WiFi w VR300 i podłączyć do niego przez Ethernet dwa lub więcej urządzeń systemu MESH, np. Deco X20 (lub dowolny inny, nawet innej firmy) za pomocą ethernetu i tak stworzyć sieć typu MESH.

Taka uwaga z boku: wg mnie sieci Mesh są trochę przereklamowane, mam w domu kilka urządzeń, które musiałem wpisać na "czarną listę" wyłączenia z systemu przenoszenia połączeń, bo inaczej po prostu traciły kontakt z Internetem po jakimś czasie lub gdy jest dokładnie w zasięgu dwóch APków. Ale poza tym faktycznie może się przydać.