TP-Link Archer VR2100 + TP-Link TL-WA855RE

Witam, czy ktoś mogłby pomóc w konfiguracji tego wzmacniacza z routerem ? mam ciagły problem z brakiem dostępu do internetu poprzez wifi i kabel , problem występuje losowo w urządzeniach.



Jeżeli to działa w jednej podsieci IP (192.168.1.x) to nie mogą działać dwa serwery DHCP - to powinno być włączone tylko na jednym urządzeniu, tradycyjnie na routerze, nie na repeaterze.
Jeżeli to są dwie oddzielne podsieci, to z pewnością nie mogą używać adresów IP z tego samego zakresu.

Zacznij od wyłączenia DHCP w repeaterze.
I pokaż ustawienia zaawansowane repeatera, bo nie do końca wiem w jakim trybie to teraz działa.

Mam tu kilka SS z aplikacji , dotyczą repeatera.




tutaj kilka SS z Routera głownego.





No to w tym trybie - przedłużasz tylko sieć bez tworzenia podsieci.
Wyłącz DHCP w repeaterze i powinno działać poprawnie, o ile połączenie WLAN z routera do repeatera jest wystarczająco mocne i stabilne.

Wyłączyłem DHCP w repeaterze, niestety nic to nie pomaga, dalej są problemy takie jak 'połączono, brak dostepu do internetu' w telefonach, komputer po kablu podłączony i nie moge wejsc na stronke routera, PS5 niepowodzenie w połączeniu po kablu etc.

co moge dodać , to cześciej są problemy z połączeniem z routerem po wifi czy kablu, a gdy połącze sie po wifi z repeaterem to internet jest.

A to ciekawe: repeater jest podłączony po kablu czy po wifi z routerem? bo jak przez Wifi (domyślnie) to aż dziwne, że repeater dostęp ma, a urządzenia nie mają.

Jaki adres IP ma takie urządzenie po podłączeniu do routera, gdy nie działa? prawidłowy z DHCP (zakres ustawiony powyżej), czy losowy (169.254..)?