TP-LINK Archer MR200 i MR6400 (routery LTE)

Internet LTE zdobywa coraz większą popularność. Badania przeprowadzone przez Millward Brown na zlecenie TP-LINK pokazują, że w zeszłym roku liczba Polaków korzystających z takiego dostępu do Internetu wzrosła o ponad jedną czwartą. Brak umowy z operatorem stacjonarnym przekonuje coraz więcej osób. Istotna jest również większa dowolność lokalizacji naszej usługi. LTE pozwala wyjść z domu do parku, albo wyjechać z miasta bez utraty szybkiego połączenia ze światem.

Niestety decyzja o przerzuceniu się na internet od operatora komórkowego wiązała się z kompromisem między mobilnością a szybkością i funkcjonalnością sieci domowej. Do niedawna nie było na rynku routera, który udostępniałby połączenie z karty SIM w najszybszym standardzie Wi-Fi 802.11ac. TP-LINK zaprezentował router, który łączy w sobie cechy wydajnego rozwiązania w najszybszym standardzie bezprzewodowym z zaletami internetu mobilnego. Poznajcie router Archer MR200 i MR6400
Więcej informacji na stronie producenta:
http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-4691_Archer-MR200.html
http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-4691_TL-MR6400.html

Może być ktoś tak miły i mi powiedzieć, czy jest opcja podpięcia jakiejś małej zewnętrznej anteny LTE do tego routera?
Obecnie używam MR3420 (V2) z wpiętym modemem E3276 i do modemu mam wpiętą antenę z końcówkami pod HUAWEI'a.
Nowy router z tego co widzę wymagałbym zupełnie innych końcówek, chyba że są jakieś przejściówki?
Chyba każdym się domyśla jakie końcówki były robione pod HUAWEI'a, a moja obecna antenka w zupełności mi wystarcza i nie chciałbym inwestować kolejnych pieniędzy w nową. Pytanie tylko czy istnieją takie przejściówki i czy są bardzo duże straty na sygnale przy używaniu ich?
Oczywiście domyślam się, że najpierw odkręcamy domyślne anteny, a następnie wpinamy na ich miejsce końcówki od zewnętrznej?
Bo chyba mimo wszystko lepiej podpiąć zewnętrzną antenę niż bawić się w zasięg z domu, przez ściany.
Mój obecny zestaw mi w zupełności wystarcza, ale jestem po prostu ciekawy nowego routera od TPLINK'a i jak on się sprawuje w praktyce.
MR3420 pracuje mi bardzo stabilnie i nie narzekam, jednak może MR6400 w przyszłości będzie jego następcą, kto wie :slight_smile:

Tak przejściówki są dostępne patrz na cybertech.

o ile antena ma jakieś standartowe wtyki np. FME
a do połączenia z modemem były dotąd używane pigtail'e FME->CRC9 (przykład - założyłem że mamy antenę z FME)

przejściówek z CRC9 (czyli w odwrotną stronę niż normalnie) na inna złącza jak dotąd nie widziałem
ale jeśli antena ma fabrycznie zarobione wtyki CRC9 to można ją sobie odpuścić

PS jakie złącza antenowe są w tych modelach routerów?

http://www.conowego.pl/testy/tp-link-mr200-recenzja-routera-z-obsluga-4g-lte-18007/

Bardzo ciekawie zrobiony film, przekazuje tylko najważniejsze informacje i nie jest zbyt długi. Właśnie takie filmy reklamowe są najskuteczniejsze, obecnie są coraz częściej stosowane zamiast innych form reklamowania. A co do routera to właśnie taki posiadam, i nie miałem z nim problemów do tej pory.

sorry jakoś nie wierzę - zrobisz mu fotkę w trakcie pracy?