TP-Link Archer C9 v4

Witajcie :slight_smile:
Jestem nowy i przychodzę z problemem. Mianowicie mam Archer C9 v4 Eu i kiedyś wpadłem na debilny pomysł wgrania DD-WRT V3 beta build 40559. i wszystko śmigało. ALe postanowiłem wrócić na oryginalne oprogramowanie i tu się dzieją cuda. Router jest w stanie że wszystkie diody palą sie na niebiesko bez jakiejkolwiek reakcji . Próbowałem

https://www.youtube.com/watch?v=AU8RyW82Z2M&feature=youtu.be&list=PLnxXRLSlmSVNiENiN9wTejP6dtIqqmTya to niby działa ale nic się nie dzieje po zaciągnięciu plików

https://www.youtube.com/watch?v=hRcha5IGIns Po tym zabiegu są niebieskie diody.
https://www.youtube.com/watch?v=fme7kwTkttk&t=597s Puffy nic nie pokazuje czarny cmd
https://tiny.pl/7gtv9 tym podłączam

Pytanie do Was kupić nowy czy warto ratować ?

Udało mi się przywrócić DD-WRT v3.0-r33986 std (12/04/17)

Nie wiem jak w tym modelu, ale znacząca część wymagała użycia specjalnej wersji obrazu fabrycznego pozbawionej bootloadera - nie wiem jak to jest z tym konkretnym modelem.
No i oczywiście musisz mieć obraz do swojej wersji routera.
Mając konsolę szeregową da się ratować póki cokolwiek się na konsoli pojawia podczas startu. Jak jest cisza, to wtedy już nie ma co zbierać i potrzebujesz flashować pamięć bezpośednio.

No właśnie konsola wstaje . Skąd te pliki mogę pobrać ?
Pytanie mnie o pasy ...
Login da sie wpisać ale hasla nie ma opcji
DD-WRT login:
Password:

To co pokazujesz to już jest po uruchomieniu firmware - w pełni odpalone DD-WRT i logujesz się użytkownikiem pewnie root i hasłem jakie sobie ustawiłeś w DD-WRT. Ale do tego konsoli nie potrzebujesz, łączysz się normalnie przez SSH/telnet.
Jak masz tak działający router to w zasadzie możesz wszystko.
Znalazłem taki poradnik i widzę, że da wersji V1 nie bawili się w wywalanie bootloadera, nie mam jak sprawdzić czy słusznie, czy nie:
https://www.dd-wrt.com/phpBB2/download.php?id=32791&sid=e1beb182722308b716e4bb3ce8a740a0
Używać masz oczywiście fabrycznego obrazu ze strony tp-linka do właściwej wersji.
Tal czy inaczej dla bezpieczeństwa i tak zacząłbym od zrzutu flash całego, jakbyś coś popsuł, to przynajmniej można wrócić do stanu sprzed kombinowania.


Dobra inaczej.
Konsola nie działa jak jest podłączona przed uruchomieniem routera. Dane wczytuje dopiero jak się podłącze już na włączonym. Z tego co pokazuje konsola tryb recovery startuje ale nie potrafi zweryfikować danego pliku przerywa proces i uruchamia się dd-wrt .
Z Twojego poradnika rozumiem ze plik 12.bin to jest oryginalne oprogramowanie ze strony tp-link , a co to jest mtd3.bin?

Invalid boot block on disk
flash0.0: Device not found
Loader:raw Filesys:raw Dev:flash0.os File: Options:(null)
Loading: Image compressed with unsupported method
Failed.
Could not load flash0.os:: Unsupported function

mtd3 to pewnie partycja z danymi kalibracyjnymi modułu wifi, którą należy zawsze sobie zapisać na wszelki wypadek przed kombinowaniem z romami. U Ciebie może być OK, opis dotyczy sytuacji, kiedy wszystko padło.

Konsola szeregowa MUSI działać przed załadowaniem romu, o to właśnie chodzi, żeby sterować np. bootloaderem. Na pewno wyświetla informacje i jest możliwość przerwania jego pracy, żeby nie załadował romu i dał ci dostęp do podstawowych poleceń umożliwiających wymianę romu.

Tak juz wszystko wiem. Odpalam konsole anuluje odpalenie ddwrt i mam dostep do komend. Próbowałem wgrac moja wersje oprogramowania wszystko poszlo ale przy próbie odpalenie wywala bład. A wygrywałem ze strony tp linka...
Jak wlaczam router po wgraniu oficialnego podłączam konsole i tam był błąd nie powiem Ci jaki (screena dodam jak bede w domu) ale nie potrafiło załadować tego oprogramowania i objawy to wszystkie diody świecą na niebiesko.

To jest chyba to. Jakieś pomysły ?

Dobra zrobiłem :smiley:
Edit: i lipa nie działa chmura i aktualizacja wywala błąd.
z tej strony pobrałem https://github.com/sowbug/archer-c9-back-to-stock c9v3 jedyne co chciało się wgrać i działa. Jakieś pomysły aby wgrać teraz oryginalny soft ?

Bo to nie ta wersja: v3, a ty masz v4?

Ja wgrałem c9v3-webflash.bin bo żadna inna nie chciała podejść ani te ze strony producenta ani ta ze strony z postu wyżej. One się tam wszystkie wgrywały ale nie potrafiły wystartować. I to jest jedyna wersja która odpaliła bez problemu.
Teraz mi pisze w routerze na stronie Wersja oprogramowania V3/V4 :smiley:
Ja mam V4 ale od samego początku jak próbowałem wrócić z dd-wrt na oryginalny soft zawsze wołało o v3 nawet gdy nie miałem seriala podłączonego i robiłem metoda recovery (stawiasz serwer i włączam router z wiscnietym resetem przez 5s)

No to się robi ciekawie - być może V3 i V4 są bliźniacze i różnią się drobiazgami, albo jest bug w DD-WRT, ale to wymaga nieco więcej czasu na research i ja wysiadam trochę z czasem.

Wszystko po lekku :smiley: najważniejsze ze śmiga. Ja teraz widze ze jest wiecej wersji v4. Jest szansa ze mogło mi to przeprogramować ? dd-wrt wgrałem z przeglądarki jako aktualizacje na sofcie tplinka ?

Halo :smiley:

Musisz zrobić research samodzielnie, bo masz sprzęt przed sobą:

  • Czy jest więcej wersji V4
  • Czy V3 i V4 są tak bardzo zgodne, że możliwy jest crossflash
  • Czy ktoś miał podobne problemy
    Większość niestety najlepiej po angielsku szukać.