TP-Link Archer C9 - pierwsze wrażenia

Wczoraj otrzymałem pierwszy egzemplarz nowego dziecka firmy TP-Link czyli router Archer C9.


Instalacja anten zewnętrznych w górnej części routera


Tak wygląda panel ze złączami umiejscowiony z tyłu obudowy.


Interfejs USB 3.0


Router charakteryzuje się nową wersją interfejsu konfiguracyjnego z którego standardowo możemy korzystać przez przeglądarkę internetową


Network Map:


Status routera:


Zakładka Quick Setup:

Bardzo fajnie wygląda ten nowy interfejs. Jestem ciekaw czy pojawi się w pozostałych archerach.

Witam. super wygląd tego wszystkiego , wraz z oprogramowaniem. ile to cudo kosztuje? :slight_smile:

Cena nie jest zbyt niska, ale to router dla wymagających. Na chwilę obecną ~650zł

Swoją drogą ze specyfikacji to bardzo wydajny router.

kształt trochę nietypowy, czy można z niego korzystać w innym położeniu niż pionowe?
Ciekawi mnie jakie są wartości odczytu/zapisu na dysk zewnętrzny 2,5 cala przez to USB 3.0
W Archer C5 nie są to wartości powalające na kolana :slight_smile:
Masz możliwość sprawdzić działanie MediaServera? Ciekawi mnie ile plików multimedialnych jest w stanie zindeksować.

Witam,
W jednej recenzji n/t tego rutera przeczytałem, że "... w systemie jest kilka niedopracowanych rozwiązań.
Dotyczą one funkcji NAT Boost. Jeżeli jest ona ustawiona w tryb Enable, transfer pomiędzy gniazdami WAN i LAN
wynosi ponad 935 Mb/s, jednak w trybie Disabled już tylko około 400 Mb/s."

  • Można sprawdzić, czy w trybie Disabled tylko pomiędzy gniazdami LAN transfer jest wyższy niż 400 Mb/s?

[quote="naitsen, post:6, topic:7662"]transfer pomiędzy gniazdami WAN i LAN
wynosi ponad 935 Mb/s, jednak w trybie Disabled już tylko około 400 Mb/s."[/quote]

To się tyczy tylko ruchu WAN/LAN, Między LAN/LAN będzie pełna prędkość.

Takiej odpowiedzi oczekiwałem...zależy mi głównie na pełnej w LAN. LAN/WAN ponad 60-100Mb/s, to nie mam co liczyć. Obecny TL-WR1043ND zaczął mi się sypać powoli, więc rozglądam się za czymś współczesnym. Ten wpadł mi w oko, ale było jakieś 'ale'...teraz już wiem więcej. Dzięki :slight_smile: