TP-Link Archer c7 v4 mały transfer z internetu

Witam.

Posiadam już od około roku TP-Link Archer c7 v4 z wgranym DD-WRT. Ostatnio się skusiłem na szybsze łącze internetowe za nie wielką dopłatą. W tym momencie mam 600Mb/s / 30Mb/s. Wcześniej miałem 150/10. Problem polega na tym że się router z DD-WRT nie wyrabia. Tzn jak pobieram coś z szybkiego serwera to mam max transfer około od 15 do 20MB/s. Oczywiście jestem podłączony kablem przez gigabit kartę sieciową.

Podpiąłem się bezpośrednio do routera Netii i tam już leciało 72MB/s.

Mój firmware to DD-WRT v3.0-r37882 (11/30/18)
Mój Router netii jest ustawiony w trybie BRIDGE
Może nie jest najnowszy ale ciężko coś znaleźć w DD-WRT gdzie działają jednocześnie WIFI 2.4Ghz i 5Ghz.
Żadnego QOS nie ustawiałem i nie wiem co go boli.

Witaj,

Ten router na alternatywnym sofcie pracuje bez sprzętowej akceleracji dla ruchu WAN<->LAN.
Aby osiągnąć prędkość około 900Mbit/s musisz używać oficjalnego softu z włączoną funkcją Hardware NAT.

Jest jeszcze wersja Openwrt która też obsługuje sprzętowy NAT ale to musisz poszukać na eko.one.pl

Będę musiał sprawdzić na oryginalnym firmware. Muszę tylko jeszcze znaleźć manual jak wrócić do oryginalnego softu. Chociaż nie bardzo mi to odpowiada bo wolę DD-WRT. OpenWRT jak dla mnie jego gui jest nieczytelne i zbyt skomplikowane. Najbardziej lubię Gargoyle ale nie zrobili firmwaru na Archer C7 V4.

Możesz potwierdzić to co piszesz jak chodzi o pobieranie? Czyli jaki transfer w MB jest na oficjalnym firmware. Na DD-WRT niby mi pięknie pokazuje że jest 600Mbit/s ale podczas pobierania mam max 20MB. Jak startuje to czasem zaczyna od nawet 25MB ale zaraz spada i pływa w okolicy 15-20MB/s.

PS. Nie do końca się zgadzam z tym co piszesz. Bo albo mocy procesor ma na tyle żeby softwarowo wyrobić te 72MB albo DD-WRT ma wsparcie Hardware LAN<->WAN.
Jeśli pobieram coś z serwera premium "uploaded.to" w menadżerze pobierania (JDownloader) pobieram powiedzmy 3 pliki (jedno połączenie) na jeden plik transfer mam w wysokości około 20MB/s w sumie z wszystkich 3 plików ale jeśli ustawię w JDownloader żeby było 20 połączeń do tych plików to transfer wzrasta do tych 72MB/s.
Na początku myślałem że mi netia jakiś sztuczny ogranicznik transferu dała ale jak podłączyłem się bezpośrednio do routera netii to z tej strony pojedynczy plik udało mi się pobierać z prędkością tych 72MB/s
http://www.portnet.pl/narzedzia/pliki-testowe

Jak idzie ruch przez TP-Link Archer C7 V4 z DD-WRT mam max 20MB/s.
Teraz tak:
Router netia
przeglądarka firefox
Pobieranie z tej strony http://www.portnet.pl/narzedzia/pliki-testowe = 72MB/s

Router TP-Link Archer C7 V4 DD-WRT
przeglądarka firefox
Pobieranie z tej strony http://www.portnet.pl/narzedzia/pliki-testowe = 20MB/s

Jeszcze bym w Twoją teorię uwierzył tylko dlaczego JDownloader potrafi pobierać z TP-Link Archer C7 V4 DD-WRT z prędkością 72MB/s. Warunek jest że musi być dużo połączeń do pojedynczego pliku.

Może już w ddwrt dodali patcha do kernela aby wspierał hwnat. nie jestem na bieżąco w łatach ale jeszcze niedawno tego nie było.
Fakt że przy większej liczbie połączeń osiągasz pełną prędkość musi świadczyć że hwnat jest włączony. bez tego nie przekroczysz 300Mbit/s.

Co na to speedtest.net?
Sprawdź też podczas testu w menadżerze zadań jaka jest prędkość na karcie sieciowej ( zakładka wydajność/Ethernet) tam masz pokazane w bitach a nie bajtach.

Speedtest.net oczywiście pokazuje mi pięknie po 603Mb/s / 30Mb/s. Wszystko pięknie działa poza pobieranie z pojedynczego strumienia. Jak będę w mieszkaniu to sprawdzę w menażerze zadań ale raczej nie będzie to nic innego co pokazuje firefox po przeliczeniu bit =bajt

Kojarzysz gdzie jest jakiś tutorial jak wrócić z DD-WRT do oryginalnego oprogramowania. Chciałem przetestować jak to wygląda na oryginalnym sofcie.
I czy potrzeba do wgrania oryginalnego firmware przerobiony plik z oprogramowaniem? Pamiętam że w openwrt taki musiał być żeby wgrać oryginal. nie wiem jak jest w DD-WRT

Panowie jak wgrać oryginalne oprogramowanie do TP-Link Archer c7 v4? Bo zwariuje zaraz z tym wgrywaniem. Musi być jakiś firmware bez bootloadera czy jak? Jeśli tak to skąd go pobrać. Pobrałem ze strony producenta nowy firmware i próbuje wgrać przez TFTP. Wgrywa się niby ale po wgraniu proces instalacji się nie rozpoczyna. Nie wiem co jest grane. Wygląda jak by mu nie pasował firmware.

No dobra. Teraz to już nie wiem co robić. Wgrałem oryginalny firmware. Włączam pobieranie i pięknie leci transfer z prędkością 72MB/s. Sprawdzałem tak przez 30 min i potem już byłem zadowolony. Po jakiś 30 minutach bezczynności sprawdziłem ponownie i transfer spadł do poziomu około 15-20MB i już tak się zatrzymał. Pomaga restart routera ale znowu po jakiejś chwili bezczynności transfer spada. Jaja jakieś.

PS. Zauważyłem jeszcze że pomaga wyciągnięcie kabla z wan i wsadzenie go ponownie.

Po dalszych testach już mi wiele opcji nie zostało.
Zauważyłem że jak ustawię router Netii w trybie router (nie BRIDGE) i dostanę IP wewnętrzne na TP-Linka to trransfer jest dobry czyli te 72MB/s a jak przestawię na BRIDGE to transfer spada do tych 15-20MB/s.
Nie wiem czy to Router Netii w tyłek daje w trybie BRIDGE czy jakoś sobie TP-Link nie radzi w tym trybie?
Już jestem pewien że to któreś z tych opcji są zepsute tylko nie wiem czy TP-LINK czy ten cały Technicolor CGA2121

Co myślicie?

@kowalmisiek Cześć, wnioskuję, że udało wgrać Ci się oryginalny soft na V4, ja mam V5 i od kilku dni próbuje powrócić do oryginału, ale po ponownym uruchomieniu routera mam nadal openwrt.
Jakieś rady? plik pobrany bezpośrednio ze strony producenta.