TP Link Archer C7 V.5 - całkowity brak komuikacji po wgraniu Open WRT

Witam serdecznie i proszę o pomoc.

Do nowo kupionego routera wgrałem poprzez stronę www następującą wersję oprogramowania:

luci-19.07-snapshot-r11201-f5afa593e7-ath79-generic-tplink_archer-c7-v5-squashfs-factory.bin

Niestety po tej operacji nijak nie mogę połączyć się z routerem. Próbowałem przez putty, winscp - niestety bez rezultatu. Putty komunikat Conection refused, Winscp - komunikat połączeie odmówione.

Próbowałem również wgrać firmowy fw za pomocą recovery wg instrukcji z tego forum - niestety bez rezultatu.

Bardzo liczę na waszą pomoc.

Może router się nieprawidłowo oczyścił i śmieci w ustawieniach coś blokują.
Jak rozumiem diody na routerze sygnalizują normalne uruchomienie? (nie ma znaczenia co pokazują diody gniazd ethernet, bo są sprzętowe, chodzi o pozostałe). Jak wstaje w miarę normalnie - wtedy próbuj ustawić IP ręcznie tak, jak mniej więcej opisano na forum Cezarego:
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=19979
Czyli ręczne IP w komputerze 192.168.1.2 i łączysz się z routerem po 192.168.1.1. No chyba, że dostajesz prawidłowe IP od routera, to wtedy dalej będziemy analizowali.

Dziękuję za pomoc. IP routera na pewno nie było prawidłowe. Chyba 169.254.24.74 - chyba jakoś tak. Jak wpisałem ręcznie to udało się połączyć.

Czy to oznacza, że należy coś przeinstalować? Zainstalować inne oprogramowanie żeby router zwracał prawidłowe IP?

169.254.x.x to tzw. autoassigned IP - taki automat i to jest adres raczej nie routera, tylko twojego komputera. Nie dostałeś IP od routera przez DHCP taki adres (z puli 196.254.x.x) ustawia sobie domyślnie Windows stosując generator losowy.
Jak router sobie takie coś ustawił - to dziwne, ale możliwe. Wychodziłoby na to, że router też nie dostał IP od routera dostawcy. No i nie pamiętam, żeby TP-Linki miały taki autoassign.

Witam mam problem bardziej złożony.

Po wgraniu OpenWRT mam całkowity brak reakcji (tylko dioda power sie swieci), żadnej komunikacji.
Pytanie takie.
Da sie to jakos naprawic?
Dziękuje za ewentualną pomoc

Musisz napisać dokładniej jaki model (z wersją) i jaki plik wgrałeś oraz w jaki sposób.
Jak po uruchomieniu niewiele się dzieje z diodami - nie następuje rozruch - pewnie wgrałeś zły software (do innego modelu), albo wersję nie-factory (nie nastąpiło wyczyszczenie konfiguracji).
W drugim wypadku wystarczy reset do ustawień fabrycznych (procedura zależy od tego, co wgrałeś), a w pierwszym - o ile bootloader jest cały - wgranie właściwego romu procedurą awaryjną z bootloadera - a to też zależy od wersji oprogramowania i nieco mniej tego co wgrałeś.

Wgrałem soft gargoyle-1.12.0.2-ar71xx-generic-archer-c7-v5 do TP-Link archer C7 V.5. Po włączeniu migną wszystkie diody i pozostaje tylko kontrolka power. na zaden adres router nie odpowiada

To nie jest pełna nazwa pliku. Jaki był koniec nazwy: factory, czy sysupgrade?
Sprawdź, czy pobrany plik jest kompletny i nie ma w nim przekłamań - pobierz ponownie i zapisz pod inną nazwą, sprawdź sumy kontrolne MD5.

pliki są identyczne.gargoyle-1.12.0.2-ar71xx-generic-archer-c7-v5-squashfs-sysupgrade.

sysupgrade służy do aktualizacji, nie wrzucania na system fabryczny - pierwsze falshowanie alternatywnym należy zrobić za pomocą pliku oznaczonego factory.
Najpierw sprawdź, czy da się go wprowadzić w tryb failsafe - jak się da, to dalej będzie z górki, choć nie prosto:
https://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe

factory wgrałem na wstępie, ale po wgraniu sysupgrade przestał działać. Nie da się wprowadzić go w tryb failsafe niestety

Musisz opowiedzieć od początku po kolei. Bo na razie dołączając do tego wątku zasugerowałeś, że zrobiłeś aktualizację z fabrycznego softu prosto za pomocą sysupgrade. A teraz nagle dowiadujemy się, że jednak z jakiegoś innego firmware zrobiłeś sysupgrade.
Z jakiego?
Opisz całą historię po kolei.

Na razie wydaje się, że jak failsafe nie działa, to możesz próbować trybu awaryjnego bootloadera, jak opisano w TFTP recovery (jest gdzieś tam na dole tej strony: https://openwrt.org/toh/tp-link/archer-c5-c7-wdr7500 )
A jak bootloader nie ma funkcji TFTP lub coś mu nie działa, to wtedy pozostaje konsola szeregowa w celu diagnostyki i sprawdzenia, co dalej. A jak konsola nie działa, to wtedy słabo będzie, bo trzeba flashować router programatorem, a to już wyższa szkoła jazdy.